Straż Graniczna poinformowała w środę o kolejnych atakach nielegalnych imigrantów na granicy. Jedna z osób celowała w kierunku patrolu z broni gładkolufowej. Nielegalni imigranci strzelali też do polskich patroli z procy.

Straż Graniczna przekazała w środę, że 60 cudzoziemców próbowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Patrole w Dubiczach Cerkiewnych zostały zaatakowane przez grupę 20 cudzoziemców, część z nich była zamaskowana. Nielegalni imigranci rzucali w stronę funkcjonariuszy kamieniami i gałęziami.

Jak czytamy, jedna z osób celowała w kierunku patrolu prawdopodobnie z broni gładkolufowej. Cudzoziemcy strzelali również z procy, uszkadzając jeden z pojazdów SG. Rzucali także kamieniami i gałęziami.

Zobacz także: Kolejny atak nielegalnych imigrantów na polskie służby. Straż Graniczna publikuje nagranie

6 cudzoziemców próbowało dostać się do Polski przez rzekę Przewłoka, ale na widok patrolu zawrócili na Białoruś. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Białowieży.

We wtorek zatrzymano także “kuriera” – przemytnika nielegalnych imigrantów. To obywatel Rosji. Przewoził dwóch Somalijczyków, Afgańczyka oraz dwóch obywateli Etiopii.

Straż Graniczna podaje, że od początku roku na granicy polsko-białoruskiej było ponad 19,3 tys. prób jej nielegalnego przekroczenia.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply