CBA będzie badać polityków rządzących w ostatnich 8 latach pod kątem tzw. łapówek z odroczoną płatnością. Chodzi o sytuację, w której ktoś uzyskuje korzyść za swoje działania w przyszłości – na przykład pracę.

Osoby odchodzące od polityki po ostatnich wyborach zostaną dokładnie prześwietleni przez CBA. Chodzi o posłów, marszałków i wojewodów.

Przyglądać się będziemy też wyższym urzędnikom ministerstw i agend rządowych, którzy stracą pracę– tłumaczy jeden z funkcjonariuszy CBA cytowany przez tygodnik „Wprost”.

Funkcjonariusze sprawdzą, czy nowa praca danego polityka czy urzędnika nie jest związana z jego dotychczasową działalnością publiczną.

–To normalne działania. Podobne podejmowaliśmy po wyborach w 2011 r. Teraz jednak skala jest większa, bo nastąpiła zmiana władzy i wielu parlamentarzystów nie dostało się do Sejmu– wyjaśnienia CBA.

„Wprost”/wPolityce.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz