Były członek Knesetu Mosze Feiglin poinformował, że ucieszył się w związku z niszczycielską eksplozją w Bejrucie – podał w środę Middle East Monitor. Feiglin nazwał wybuch darem od Boga na czas żydowskiego święta Tu B’Av.

Jak poinformował w środę portal Middle East Monitor, były członek Knesetu, Mosze Feiglin wyraził na swoim profilu na Facebooku zadowolenie z eksplozji, do której doszło w stolicy Libanu.

Feiglin zamieścił na Facebooku podziękowania dla Boga, że śmiertelny wybuch miał miejsce w Bejrucie i stwierdził, że nadszedł w sam raz na Tu B’Av, które jest świętem miłości. „Dzisiaj jest Tu B’Av, dzień radości i prawdziwych, ogromnych podziękowań dla Boga i wszystkich geniuszy i bohaterów, którzy zorganizowali dla nas tę wspaniałą uroczystość na cześć dnia miłości” – przekonywał.

Zobacz też: Liban: potężna eksplozja w porcie w Bejrucie [+VIDEO]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

540 PLN    (2.45%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Następnie spekulował, że eksplozja nie była przypadkowa, twierdząc, że miał „doświadczenie” z materiałami wybuchowymi. „Tak naprawdę nie wierzycie, że to był jakiś bałagan w magazynie paliwa, tak? Czy rozumiecie, że to piekło miało spaść na nas jak deszcz pocisków?! Mam pewne doświadczenie z materiałami wybuchowymi”.

Dodał: „To, co widzieliśmy wczoraj w porcie w Bejrucie, było znacznie większe. Niszczycielski efekt (bez promieniowania) był jak bomba atomowa”.

W wywiadzie dla lokalnego radia były Likud MK poinformował, że ma nadzieję, że Izrael był odpowiedzialny za wybuch i że pozwolono mu „cieszyć się”, że do wybuchu doszło w Bejrucie, a nie Tel Awiwie. „Gdybyśmy to byli my, a mam nadzieję, że to my, to powinniśmy być z tego dumni, unikając mówienia, że ​​to my stawiamy się po ciemnej stronie moralności”.

Zobacz też: CNN: urzędnicy Pentagonu przeczą słowom Trumpa o „ataku” w Bejrucie

Według informacji podanych w środę wieczorem przez telewizję Al Jazeera w wybuchu zginęło 135 osób. Aż około 5 tys. odniosło obrażenia. Fala uderzeniowa potężnego wybuchu wywołała zniszczenia nawet w na odległych przedmieściach. W związku z uszkodzeniem wielu budynków ratownicy spodziewają się kolejnych ofiar. Trwa przeszukiwanie gruzów. Burmistrz Bejrutu Marwan Abbud podał, że dach nad głową stracić mogło nawet 300 tys. osób. Straty materialne sięgać mogą nawet 10 mld dol.

Według wstępnych danych eksplodować miało ponad 2,7 tys. ton saletry amonowej przechowywanej w nieodpowiedni sposób w jednym z portowych magazynów, gdzie dodatkowo miały trwać prace remontowe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wpis byłego członka Knesetu został usunięty z mediów społecznościowych „Facebook postanowił usunąć post, który wczoraj opublikowałem o eksplozji w Bejrucie. Stoję za każdym słowem w opublikowanym przeze mnie poście i zamierzam dalej mówić prawdę”.

הבהרה חשובה לעוקביי!פייסבוק החליטה להסיר את הפוסט שפרסמתי אתמול אודות הפיצוץ בבירות. אני עומד מאחורי כל מילה בפוסט שפרסמתי ומתכוון להמשיך לומר את האמת שלי ללא מורא.

Publiée par ‎משה פייגלין‎ sur Jeudi 6 août 2020

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl/Middle East Monitor

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz