Według Borisa Johnsona, gdy teraz tworzono Unię, to nie było by żadnej przyczyny, dla której Londyn miałby do niej wstąpić

Według burmistrza Londynu uczestnictwie w projekcie Unii Europejskiej kosztowało Wielka Brytanię „ogromne pieniądze” oraz „podkopało podstawy demokracji” na wyspach.

Unia Europejska – to anachronizm, stworzony w latach 50tych przez francuskich biurokratów mający zatrzymać powrót niemieckiej hegemonii– powiedział Johnson występując na mityngu w hrabstwie Kent mającym nakłonić ludzi do głosowania przeciwko Unii. Dodał, że jedyne czego Brytyjczycy powinni się bać, to własnego strachu przed wyjściem z Unii. Według niego opuszczenie struktur europejskich było by sytuacją win-win dla obu stron.

Należy zacisnąć pięść i przywrócić kontrole nad naszymi pieniędzmi i granicami– wezwał jeden z najpopularniejszych polityków w Wielkiej Brytanii.

BBC/KRESY.PL

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. voytec
  voytec :

  „Należy zacisnąć pięść i przywrócić kontrole nad naszymi pieniędzmi i granicami- wezwał jeden z najpopularniejszych polityków w Wielkiej Brytanii.”

  I to zdanie tłumaczy dlaczego burmistrz Londynu ma na imię BORYS !!!
  Dawaj Borys, dawaj, tylko się od tych zasiłków dla PL odpier….
  …się nam należą!