Komisja Europejska nie miała listości dla linii Estonian Air. Z dniem dzisiejszym zostały one zmuszone do zaprzestania lotów.

Funkcjonujące od 1991 r. Estonian Air od wielu lat przeżywały trudności finansowe. Rząd Estonii starał się jednak wspierać narodowego przewoźnika (linie lotnicze należały do państwowej spółki). Stosując różne rodzaje wsparcia rząd w latach 2008-2014 wspomógł Estonian Air na łączną kwotę 85 milionów euro – twierdzi Komisja Europejska. Według eurokratów była to pomoc sprzeczna z prawem europejskim dotyczącym wspólnego rynku. KE zażądała więc od spółki lotniczej zwroty wszystkich podliczonych środków pieniędzy. W praktyce oznacza to utratę płynności finansowej i perspektywę upadłości Estonian Air.

W podobny sposob w 2009 r. Komisja Europejska doprowadziła do upadłości Stoczni Szczecińskiej.

vesti.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jazmig
  jazmig :

  To nie UE zniszczyła polskie stocznie, lecz polskie władze. Gdy stocznie były prywatne, to nie było problemów. Po ich nacjonalizacji, nie kierowali nimi fachowcy, lecz kolesie, wskutek czego zamiast zysków, przynosiły one straty. Rząd zaczął do nich dopłacać, co jest zabronione, bo w UE obowiązuje konkurencja. W efekcie wszystkie stocznie padły, ale teraz ponoć zaczynają powoli wychodzić z dna, ale już jako prywatne. Podobnie jest z liniami lotniczymi, one są państwowe i dotowane nielegalnie. LOT też powinien upaść. Dalsze w kolejności do likwidacji są kopalnie, nielegalnie dotowane.

   • Avatar
    czas_przebudzenia :

    Jak „obsadzisz” lasy dziesiątkami tysięcy państwowych urzędników, to i lasy … „zbankrutują”. I jeszcze jakiś naczelny oszust spośród urzędasów będzie się wówczas domagał wydania takich zbankrutowanych lasów w dobre ręce „inwestora”. —-. Zwykli ludzie zajmujący się tysiącami swoich pożytecznych profesji, nie mają nawet jednego promila wiedzy by rozumieć temat rządzenia państwem i zawiłości współoddziaływania tysięcy istotnych czynników gospodarczych. Dlatego zwykli ludzie nie wierzą w niewidzialną rękę rynku i nie wybiorą Korwina. Wolą wierzyć w widzialne wpływy dobrych grup urzędasów (z „niewidzialnymi” klikami urzędniczymi, z ukrytymi obcymi agentami i oszustami zarządzającymi grabieżą i psuciem).

  • Avatar
   zan :

   Bredzisz. Po pierwsze….Unia Europejska stosuje te zakazy SELEKTYWNIE. Prywatne polskie firmy często się chwalą, że dostały „dotacje unijne”. Sęk w tym, że są to przeważnie bezsensowne biznesy typu blog poświęcony kotom. Tak aby Polaczki bujały się w pseudo „nowych technologiach” i nie robiły konkyrencji w prawdziwym przemyśle. Ponadto przemysł w Zachodniej Europie i USA dostaje olbrzymie dotacje (pod różnymi pozorami, za pomocą pref kredytów itd), rządy takich krajów jak Niemcy stosują także ukryty protekcjonizm. Np. konkurentom przedłuża się certyfikację albo na chama stwierdza, że np. pensje polsich kierowców są za niskie, więc polskie firmy transportowe mają się wynosić z niemiec. Tylko barany w Polsce myślą, że jest czysty i nieskrępowany liberalizm. Oczywiscie poza polskimi przedsiębiorcami, którzy poczuli już na własnej skórze jak to jest być nieproszonym gościem na cudzym rynku. A co do prywatyzacji, to np. 20 lat chcieli sprywatyzować KGHM za sumę jego 2 letnich zysków. No i na koniec info: WIĘKSZOŚĆ przemysłu w Chinach jest państwowa. Nie jestem zwolennkiem udziału państwa w gospodarce, ale to co propaganda wycyznia nad Wisłą przechodzi ludzkie pojęcie. Polacy przez to stali się niesamowicie naiwni.

 2. Avatar
  luis :

  Za chwilę w to miejsce pojawi się linia, której właścicielem będzie jakiś parch. Tam już nikt nie będzie zaglądał kto co jak dotuje i jak to jest prowadzone. Ue dokonuje dzieła zniszczenia w każdym kraju, gdyż sterowana jest zza oceanu, a jak wiadomo tamtym zależy na zniszczeniu Europy. Myślę, że co chwilę coś upada, mniejszego lub większego poprzez chore przepisy UE

 3. Avatar
  zan :

  Unia ładuje setki miliardów euro dotacji do prywatnego systemu bankowego. Unia dotuje za pomocą regulacji, np. wspomaga producentów drogich świetlówek poprzez zakazanie żarówek. Dotowane są firmy mające powiązania z biznesem zbrojeniowym. itd. itd. Bajeczki i liberalizmie są dla Indian z Europy Wschodniej którym w ten sposob liwkwiduje się przemysł. Łukaszenko postawił się i proszę ile hejtu w jego stronę poleciało.