Rzecznik prezydenta przekazał, że chociaż rozmowy odbyły się w dobrej atmosferze, to jednak będą miały miejsce kolejne spotkania ws. reformy sądownictwa.

Było to już czwarte spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim dotyczące reformy sądownictwa.

Prezydent przedstawił na piśmie uwagi do poprawek PiS. Co do niektórych prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia, co do innych zastrzeżeń nie ma. Atmosfera spotkania były dobra. I prawdopodobnie rozmowa o ustawach sądowych będzie kontynuowana – powiedział po spotkaniu obu polityków rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Romaszewska: poprawki PiS są nie do zaakceptowania

Teraz pewnie PiS będzie chciało to, co prezydent przedstawił przeanalizować. To była dobra rozmowa, która przybliża nas do kompromisu i tego, żeby ustawy, które pan prezydent przygotował były procedowane. Pewnie PiS będzie potrzebowało kilku dni lub więcej, żeby uwagi prezydenta przestudiować – zaznaczył rzecznik Andrzeja Dudy.

Kończąc swoją wypowiedź Łapiński stwierdził: –Konkluzja jest jedna: dobre spotkanie i uwagi prezydent przedstawione na piśmie.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply