Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak ocenił na Twitterze, że polskie władze sa upokarzane przez Waszyngton.

Jak napisał Bosak na Twitterze, “Pomysł, że USA w ramach nacisków nie będzie rozmawiał z przywódcami RP jest upokarzający. Nigdy nie byłem przeciwnikiem sojuszu z USA, ale nie możemy pozwolić się tak traktować. Nie ma powodu eskalować kryzysu, ale jeśli nie chcą z nami współpracować to nie ma też co się narzucać”.

W kontekście polityki wobec NATO, “musimy przestać odgrywać „prymusa”, odejść od polityki klientelistycznej. Zachowywać się bardziej asertywnie. Nie tworzyć sami wrażenia że aktywne wspieranie nas przez USA to nasz jedyny pomysł na siebie. Wypracować pozycję rozsądnego partnera, a nie zdesperowanego petenta”.

W krótkim czasie do dyskusji na Twitterze dołączył były szef MSZ Radosław Sikorski, który napisał: “Dziękuję i w takim razie doceńcie jeszcze taką myśl: Polska nie powinna stwarzać sytuacji, w której Prezydent USA jest zmuszony do wyboru pomiędzy Polską a Izraelem i amerykańską społecznością żydowską – bo wiadomo jak wybierze. Zgoda?”

Na wpis Sikorskiego, Bosak odpowiedział, że “Wszystko zależy od sytuacji. Trzeba kalkulować interesy i szanse w konkretnych sprawach. Jeśli przyjęlibyśmy to jako dogmat polityki zagranicznej to oznaczałoby zero asertywności względem Izraela, bo ten zawsze użyje swych wpływów w USA”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: USA wprowadziły sankcje wobec polskich władz? MSZ zaprzecza

Kresy / Twitter

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    Jeżeli z góry wiadomo,jak twierdzi Sikorski,że niezależnie od sytuacji prezydent USA zawsze Izrael i amerykańskie żydostwo wybierze,to Polska w stronę USA nie powinna się pchać.Wg Sikorskiego Polska winna być bananem USA i nie powinna stwarzać innych sytuacji,w tym złudnego partnerstwa-każdy agent CIA o tym wie.Polska nieco z tej roli wyrosła,więc żydostwo i USA ustawę 447/1226 szykują by na Polsce poprawność wymusić,zaś Sikorscy temu kibicują gdyż uznają,że polscy goje to też odchody zwierzęce i na nic nie zasługują.Myśl Sikorskiego jako antypolska na docenienie nie zasługuje.