Lewica nie potrafi zdystansować się od swojego komunistycznego bagażu; dobrze by było, aby cała lewica nawiązywała do polskich tradycji, a nie do tradycji zewnętrznych – stwierdził w niedzielę w Ostrowcu Świętokrzyskim Krzysztof Bosak – kandydat Konfederacji na prezydenta oraz wiceprezes Ruchu Narodowego.

Bosak uczestniczył w niedzielę w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowcu. Brał także udział w Biegu Tropem Wilczym. Spotkał się też z mieszkańcami miasta.

Wiceprezes Ruchu Narodowego podkreślił podczas briefingu, że upamiętnianie rocznic historycznych oraz kultywowanie pamięci o bohaterach narodowych powinny łączyć społeczeństwo. Bosak skrytykował także lewicę, która w jego opinii odcina się od niedzielnych uroczystości oraz “nie potrafi zdystansować się od swojego komunistycznego bagażu”.

“Już kilka dni temu, w rocznicę zamordowania generała Augusta Fieldorfa +Nila+ apelowałem do wszystkich innych kandydatów, aby włączyli się w upamiętnienie żołnierzy wyklętych, aby pamięć o naszych bohaterach nas łączyła. Z doniesień medialnych wiemy, że jak zwykle lewica wyłamuje się z tego konsensusu. Szkoda, że lewica nie potrafi zdystansować się do swojego komunistycznego bagażu, zupełnie niepotrzebnego. Lewica w Polsce ma także tradycje patriotyczne. Do tej tradycji patriotycznej nawiązują nasi rywale polityczni z Prawa i Sprawiedliwości. Dobrze by było, aby cała lewica nawiązywała do polskich tradycji, a nie do tradycji zewnętrznych” – dodał kandydat Konfederacji.

Bosak podkreślił, że jest jedynym prawicowym kandydatem na prezydenta. “Jestem kandydatem ideowej prawicy. W mojej kampanii akcentujemy idee wolności gospodarczej, ochrony interesu narodowego, obrony wartości tradycyjnych, konserwatywnych” – dodał.

Bosak został zapytany przez dziennikarzy o ocenę prezydentury Andrzeja Dudy. W jego opinii jest ona “rozczarowaniem dla wyborców prawicowych i konserwatywnych”. “Odbieram pięć lat tej prezydentury niestety z jednej strony, jako posłuszeństwo rządowi i partii rządzącej w zakresie wszelkich projektów ustaw. Z drugiej strony, jeśli chodzi o gesty i retorykę, to jest to prezydentura szukająca poklasku w centrum, a nawet po lewej stronie. Jest to prezydentura szukania poklasku za granica, a nie wśród patriotów w kraju”.

Zobacz także: Bosak dla Kresy.pl: polityka wielowektorowa to praktyczna realizacja dumy narodowej

Bosak został także zapytany o ewentualną współprace z partią rządzącą w razie swojego zwycięstwa. Stwierdził, że byłaby to współpraca złożona z “trudnych negocjacji”.

“W wielu kwestiach programowych my się ze stylem PiS-u, albo realizowanym przez nich programem nie zgadzamy. Na pewno, jako prezydent znacznie częściej używałbym weta. Na pewno szereg ustaw byłoby odrzuconych, dlatego, że uważamy je za nieodpowiedzialne, szkodliwe, albo tak jak w przypadku ustaw o sądownictwie – pisane na kolanie. Nie może być tak, że najodpowiedzialniejsza dziedzina życia państwowego, czyli to gdzie wymierza się sprawiedliwość, jest zmieniana po nocach w sposób nietransparentny” – dodał Bosak.

Wiceprezes Ruchu Narodowego stwierdził także, że zwołanie specjalnych obrad Sejmu w sprawie koronawirusa jest “elementem kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Krzysztof Bosak: Bez Unii Europejskiej też istnieje współpraca gospodarcza

facebook / pap / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Czeslaw
    Czeslaw :

    Polska ma dwie tradycje, jedna to tradycja Konfederacji Barskiej i druga to tradycja Konfederacji Targowickiej. W obecnej III-ej Rzeczpospolitej ścierają się te dwa nurty ale jak napisał poeta „Polska, to jest taki kraj, gdzie wolność krzyżami się mierzy”. Niektórym przeszkadza krzyż w „miejscach publicznych”, a przypominam, że symbolem początku III-ej Rzeczpospolitej, jej ideowych podstaw jest Brama Stoczni Gdańskiej imieniem Lenina i msze odprawiane przez ś.p. księdza Jankowskiego, które tym ludziom dawały odwagę, wytrwałość i siłę duchową. To dało nam wolność, demokrację i niepodległość. Wojska okupujące Polskę opuściły nasz kraj. Armia Czerwona odeszła nie tylko za Bug ale daleko za Dniepr i została pokonana przez nas nie za pomocą karabinów i armat, tylko ujmując to symbolicznie, przepędził ją ten z nienawidzony przez komunistów „klecha z kropidłem”. Druga tradycja ta Targowicka jest reprezentowana przez tzw. lewactwo i ma swoje żródło w Układzie Magdalenkowym gdzie w czasie obrad na stole nie było Krzyża (Męki Pańskiej) tylko stała Menora pomimo, że obecni tam byli hierarchowie KK.