W ramach misji szkoleniowej Unia Europejska planuje przeszkolić kolejnych dwadzieścia tysięcy ukraińskich żołnierzy.

Jak poinformował w środę portal Europejska Prawda, powołując się na słowa tzw. szefa dyplomacji unijnej Josepa Borrella, w ramach misji szkoleniowej Unia Europejska planuje przeszkolić kolejnych dwadzieścia tysięcy ukraińskich żołnierzy.

„Prawie osiągnęliśmy cel, jakim jest przeszkolenie 40 000 ukraińskich żołnierzy w ramach naszej misji szkoleniowej na Ukrainę. Dzisiaj zgodziliśmy się dodać do tej misji kolejne 20 000 żołnierzy, co podniesie poprzeczkę do łącznie 60 000 wyszkolonych żołnierzy” – powiedział.

Według niego do końca lata liczba 60 tysięcy ma zostać osiągnięta. „Dobre przygotowanie oznacza ratowanie życia na polu bitwy” – podkreślił Borrell.

Przypomnijmy, jak poinformował Bild, w Niemczech nieznane drony od ponad roku szpiegują szkolenie ukraińskiej armii. Niezidentyfikowane drony co tydzień przelatują nad poligonami wojskowymi i koszarami w Niemczech, ale żaden w nich nie lądował. Od października 2022 roku zgłaszane jest pojawienie się dronów szpiegowskich. Szczególnie dużo ich jest nad poligonami, na których Bundeswehra szkoli Ukraińców.

„Drony są regularnie widywane nad poligonem wojskowym w Klitz, gdzie Bundeswehra szkoli Ukraińców na Leo 1. W innych miejscach czasami kilka dronów wlatuje w przestrzeń powietrzną w tym samym czasie. Jest to wyraźnie zorganizowane i wyraźnie wskazuje na Rosję” – jeden z – stwierdzili eksperci w komentarzu dla Bilda.

Zaznacza się, że żandarmeria wykorzystuje wobec dronów urządzenia zagłuszające radio, jednak nie poprawia to sytuacji.

„Bundeswehra również podejrzewa, że za atakami dronów stoi Moskwa, ale nie może tego udowodnić. Bo nie udało mu się zestrzelić ani jednego drona” – podaje gazeta.

Należy zauważyć, że 15 listopada 2023 r. Bundeswehra powołała grupę zadaniową ds. dronów, na której czele stoi generał brygady Wolfgang Jordan. Jednak „po dwóch miesiącach nadal nie ma wymiernych rezultatów”.

Kresy.pl/Europejska Prawda

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply