W czwartek na terytorium Polski próbowało dostać się z Białorusi 118 nielegalnych imigrantów. Zatrzymano 5 pomocników – przewozili 20 imigrantów.
Jak poinformowała Straż Graniczna, W czwartek na terytorium Polski próbowało dostać się z Białorusi 118 nielegalnych imigrantów. Zatrzymano 5 pomocników (2 obywateli Ukrainy, obywatela Azerbejdżanu, Bułgarii i Polski) – przewozili 20 imigrantów.
W dn.06.10 na terytorium??próbowało nielegalnie przedostać się z??118 os. (m. in.ob.Mozambiku)
Zatrzymano 5 pomocników(2 ob.Ukrainy, ob.Azerbejdżanu,Bułgarii,Polski)-przewozili 20 imigrantów.#PSGDubiczeCerkiewne cudzoziemcy podchodzili pod barierę z drabiną,wycofali się na??. pic.twitter.com/UtlvqY5Zjn— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) October 7, 2022
W środę na terytorium z Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 116 osób (między innymi obywateli Sierra Leone) w tym 34 osoby, które podchodziły pod barierę, wycofały się na Białoruś.
Zatrzymano 2 pomocników, między innymi obywatela Sri Lanki, który przewoził osiem osób: obywateli Afganistanu i Sri Lanki.
W dn.05.10 na terytorium??próbowało nielegalnie przedostać się z??116 os.(m. in.ob.Sierra Leone)w tym 34 os.podchodziły pod barierę,wycofały się na??.
Zatrzymano 2 pomocników, m. in.:#PSGNarewka ob.Sri Lanki(niemiecki tytuł pobytowy) przewoził 8 os.-ob.Afganistanu i Sri Lanki. pic.twitter.com/JA2QWZ1fX9— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) October 6, 2022
We wtorek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 91 osób – przekazała Straż Graniczna w środowym komunikacie. To m.in. obywatele Sri Lanki, Erytrei i Sudanu. Zatrzymano także 6 pomocników – 5 obywateli Ukrainy i ob. Białorusi. “Kurierzy” przewozili łącznie 24 nielegalnych imigrantów z Algierii, Egiptu i Jemenu.
W dn.04.10 na terytorium??próbowało nielegalnie przedostać się z??91 os.(m. in.ob.Sri Lanki,Erytrei,Sudanu)w tym 18 os.podchodziło pod barierę,wycofały się na??.
Zatrzymano 6 pomocników-5 ob.Ukrainy i ob.Białorusi.Przewozili łącznie 24 imigrantów m. in. ob.Algierii,Egiptu,Jemenu. pic.twitter.com/VM1usMIby3— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) October 5, 2022
Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.
Przypomnijmy, że w lipcu rozbito transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.
Jak informowaliśmy, w sobotę sekretarz stanu w KPRM, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn przekazał, że Polska zakończyła budowę zapory na granicy z Białorusią.
Łączny koszt budowy zapory na polsko-białoruskiej to ok. 1,6 mld zł. To odpowiedź na presję migracyjną, która przybierała na sile od wiosny ubiegłego roku. Wówczas gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. Był to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje.
We wrześniu odnotowano 1298 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Rok wcześniej, we wrześniu 2021 takich prób odnotowano 7667.
Zobacz także: Niespokojnie na granicy. Nielegalni imigranci przedostali się przez rzekę Świsłocz
Kresy.pl
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!