We wtorek Biały Dom oświadczył, że prezydent USA Donald Trump planuje wyznaczyć Georgette Mosbacher, bizneswoman z Florydy, nowym Ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Poinformowała o tym m.in. agencja Reuters.

O tym, że Mosbacher, znana ze swoich długoletnich powiązań z Partią Republikańską, może zostać ambasadorem w Polsce, informowaliśmy w listopadzie 2017 roku. Wówczas informację podał na Twitterze amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia Jack Posobiec.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3397.49 PLN    (15.44%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Mosbacher to była żona sekretarza handlu w administracji George’a H.W. Busha Roberta Mosbachera. Swego czasu zasiadała w narodowym komitecie Partii Republikańskiej, odpowiadając tam za finanse. Przewodziła  też stowarzyszeniu republikańskich gubernatorów. Od lat zajmuje się działalnością biznesową w branży kosmetycznej i zbieraniem funduszy na rzecz Partii Republikańskiej.

„Od czasu administracji Nixona, Mosbacher stała się jedną z najbardziej znaczących dam w kręgach republikańskich w Waszyngtonie i Nowym Jorku, zadziorną rudowłosą i entuzjastyczną gospodynią dla polityków i szefów państw, której książeczka czekowa i przyjęcia kupiły jej wpływy w Partii Republikańskiej” – pisał o Mosbacher Carson Griffith w artykule na łamach „W Magazine”. Mosbacher od długich lat zna się z Donaldem Trumpem.

Ponadto, Biały Dom poinformował o planach wyznaczenia nowojorskiego biznesmena Davida Cornsteina na ambasadora na Węgrzech.

Reuters.com / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz