We wtorek Biały Dom oświadczył, że prezydent USA Donald Trump planuje wyznaczyć Georgette Mosbacher, bizneswoman z Florydy, nowym Ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Poinformowała o tym m.in. agencja Reuters.

O tym, że Mosbacher, znana ze swoich długoletnich powiązań z Partią Republikańską, może zostać ambasadorem w Polsce, informowaliśmy w listopadzie 2017 roku. Wówczas informację podał na Twitterze amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia Jack Posobiec.

Mosbacher to była żona sekretarza handlu w administracji George’a H.W. Busha Roberta Mosbachera. Swego czasu zasiadała w narodowym komitecie Partii Republikańskiej, odpowiadając tam za finanse. Przewodziła  też stowarzyszeniu republikańskich gubernatorów. Od lat zajmuje się działalnością biznesową w branży kosmetycznej i zbieraniem funduszy na rzecz Partii Republikańskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Od czasu administracji Nixona, Mosbacher stała się jedną z najbardziej znaczących dam w kręgach republikańskich w Waszyngtonie i Nowym Jorku, zadziorną rudowłosą i entuzjastyczną gospodynią dla polityków i szefów państw, której książeczka czekowa i przyjęcia kupiły jej wpływy w Partii Republikańskiej” – pisał o Mosbacher Carson Griffith w artykule na łamach „W Magazine”. Mosbacher od długich lat zna się z Donaldem Trumpem.

Ponadto, Biały Dom poinformował o planach wyznaczenia nowojorskiego biznesmena Davida Cornsteina na ambasadora na Węgrzech.

Reuters.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz