Ukraina wysadza mosty w pobliżu białoruskiej granicy – przekonywał w środę przewodniczący Białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego Anatolij Łappo.

Jak przekazała białoruska, państwowa agencja prasowa, przewodniczący Białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego Anatolij Łappo przekonywał w środę, że Ukraina wysadza mosty w pobliżu białoruskiej granicy.

„Na terenach ukraińskich graniczących z Białorusią rozłożono miny, a prawie wszystkie mosty prowadzące do Homla i Mozyrza zostały wysadzone w powietrze. Teraz zaczynają wysadzać mosty prowadzące na Wołyń. Wszystkie drogi są nieprzejezdne” – cytuje go agencja Biełta.

Zobacz też: Ukraina wzmacnia granicę z Białorusią [+FOTO]

Lappo zauważył, że „wysiłki Ukrainy skupiają się na wzmocnieniu mechanicznych blokad drogowych w celu ochrony granicy”.

Szef Białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego powiedział wcześniej, że po ukraińskiej stronie granicy „prawie wszystkie mosty graniczne zostały wysadzone, drogi i linie kolejowe całkowicie zastawione pułapkami”.

W odpowiedzi Białoruś wzmocniła swoje oddziały straży granicznej.

Zobacz też: Ukraina wzmacnia granicę z Białorusią [+VIDEO]

Jak przekazały później ukraińskie media, Białoruscy pogranicznicy twierdzą, że zestrzelili bezzałogowy statek powietrzny na granicy z Ukrainą i nazywają jego uruchomienie celową prowokacją. Według Białorusinów, pogranicznicy z Pińska 100 metrów od granicy białorusko-ukraińskiej znaleźli dron lecący ze strony ukraińskiej na terytorium Republiki Białoruś.

Kresy.pl/Biełta/Mil.in

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz