Pański paszport obywatela Białorusi został unieważniony przez organy spraw wewnętrznych – oświadczył Państwowy Komitet Graniczny w piśmie skierowanym do abp. Tadeusza Kondrusiewicza, zwierzchnika białoruskich katolików, który 31 sierpnia bieżącego roku nie został wpuszczony do kraju.

Białoruski Państwowy Komitet Graniczny poinformował w piśmie skierowanym do zwierzchnika białoruskich katolików abp. Tadeusza Kondrusiewicza, że jego paszport został unieważniony, w związku z czym nie może on wjechać na terytorium Białorusi – podał w poniedziałek portal „Catholic.by”. 31 sierpnia bieżącego roku abp Kondrusiewicz nie został wpuszczony do kraju.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Ma Pan możliwość odwołania się od decyzji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi” – dodano w komunikacie.

Czytamy, że po otrzymaniu odpowiedzi Państwowego Komitetu Granicznego abp Tadeusz Kondrusiewicz zwrócił się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o wyjaśnienie sytuacji. Podkreślono, że liczy na szybki powrót do kraju.

Zobacz także: Zwierzchnik Kościoła Katolickiego na Białorusi krytykuje miejscowe prawo

31 sierpnia bieżącego roku abp Tadeusz Kondrusiewicz, zwierzchnik Kościoła Katolickiego na Białorusi, nie został wpuszczony na terytorium kraju. Odmówiono mu wówczas wjazdu bez podania przyczyny.

Białoruskie media zwracały wtedy uwagę, że duchowny krytykował wcześniej działania władz kraju względem uczestników protestów, które rozpoczęły się po wyborach prezydenckich na Białorusi, które miały miejsce 9 sierpnia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W niedziele w wielu miastach na Białorusi odbyły się kolejne antyrządowe manifestacje. Białoruski resort spraw wewnętrznych poinformował, że w czasie niedzielnych protestów zatrzymano kilkaset osób, ponad 400 w samym Mińsku.

catholic.by / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz