Pański paszport obywatela Białorusi został unieważniony przez organy spraw wewnętrznych – oświadczył Państwowy Komitet Graniczny w piśmie skierowanym do abp. Tadeusza Kondrusiewicza, zwierzchnika białoruskich katolików, który 31 sierpnia bieżącego roku nie został wpuszczony do kraju.

Białoruski Państwowy Komitet Graniczny poinformował w piśmie skierowanym do zwierzchnika białoruskich katolików abp. Tadeusza Kondrusiewicza, że jego paszport został unieważniony, w związku z czym nie może on wjechać na terytorium Białorusi – podał w poniedziałek portal „Catholic.by”. 31 sierpnia bieżącego roku abp Kondrusiewicz nie został wpuszczony do kraju.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Ma Pan możliwość odwołania się od decyzji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi” – dodano w komunikacie.

Czytamy, że po otrzymaniu odpowiedzi Państwowego Komitetu Granicznego abp Tadeusz Kondrusiewicz zwrócił się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o wyjaśnienie sytuacji. Podkreślono, że liczy na szybki powrót do kraju.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Zwierzchnik Kościoła Katolickiego na Białorusi krytykuje miejscowe prawo

31 sierpnia bieżącego roku abp Tadeusz Kondrusiewicz, zwierzchnik Kościoła Katolickiego na Białorusi, nie został wpuszczony na terytorium kraju. Odmówiono mu wówczas wjazdu bez podania przyczyny.

Białoruskie media zwracały wtedy uwagę, że duchowny krytykował wcześniej działania władz kraju względem uczestników protestów, które rozpoczęły się po wyborach prezydenckich na Białorusi, które miały miejsce 9 sierpnia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W niedziele w wielu miastach na Białorusi odbyły się kolejne antyrządowe manifestacje. Białoruski resort spraw wewnętrznych poinformował, że w czasie niedzielnych protestów zatrzymano kilkaset osób, ponad 400 w samym Mińsku.

catholic.by / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz