Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński zadecydował o odwołaniu szefa Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

O dymisji Wasyla Burbu ze stanowiska szefa wywiadu wojskowego poinformowała w środę ukraińska agencja informacyjna UNIAN. Decyzją prezydenta Ukrainy zastąpił go Kirył Budanow. To kolejna roszada personalna na szczycie ukraińskich służb specjalnych w ciągu kilku tygodni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

5 lipca prezydent Zełenski dokonał wymiany szefa służby wywiadu cywilnego. Walerego Jewdokimowa zastąpił wówczas Walery Kondatjuk. Z kolei w maju doszło do dymisji premiera, po której doszło do wymiany części składu rządu Ukrainy.

Agencja Unian nie podaje szerszych informacji o przyczynach czy okolicznościach środowej zmiany szefa wywiadu wojskowego przytaczając jedynie sformułowania dymisji i nominacji ujęte w decyzjach prezydenta. Zostały one opublikowane na oficjalnej stronie internetowej głowy państwa.

Czytaj także: Ukraina: Generał SBU aresztowany pod zarzutem zdrady stanu i pracy na rzecz FSB

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  „Generał SBU aresztowany pod zarzutem zdrady stanu i pracy na rzecz FSB”
  Sposób na problemy Ukrainy: dogłębna derusyfikacja w wojsku i SBU.
  Wypieprzyć wieloletnich aparatczyków, w większości agentura Rosji.
  Wymiana kadr na młodzież, odejście od deifikacji UPA, ujawnienie prawdy o Wołyniu.
  Umożliwienie rzeczywistego sojuszu z RP – to praca na lata.
  Obecnie Ukraina jest agenturalną częścią Rosji.