Strona ukraińska po raz kolejny miała użyć pocisków HIMARS dla ataku na Most Antonowski łączący Chersoń w prawobrzeżną częścią jego obwodu.

O ataku na Most Antonowski poinformowała współpracująca z Rosjanami administracja anektowanej przez nich części obwodu chersońskiego. “O 21.13 [Ukraińcy] ostrzelali rejon Mostu Antonowskiego wystrzeliwując 12 rakiet HIMARS, dziewięć rakiet strąciliśmy. Niestety trzy rakiety spadły na rejon Mostu Antonowskiego” – słowa nieskonkretyzowanego przedstawiciela tej administracji zacytowała agencja informacyjna Interfax.

Cytowane źródło stwierdziło, że brak jeszcze dokładnych danych na temat ofiar i zniszczeń materialnych wywołanych przez atak rakietowy sił ukraińskich.

To kolejny w krótkim okresie czasu atak na Most Antonowski. 21 października był on już ostrzeliwany przez Ukraińców na skutek czego zginęły cztery osoby, Interfax nie rozróżnia żołnierze czy cywile.

Most Antonowski to główna, obok tamy kachowskiej, przeprawa przez łącząca Chersoń z prawobrzeżną częścią jego regionu. Właśnie na prawym brzegu Dniepru przebiegają walki. Konsekwentne niszczenie od lipca przez Ukraińców mostów na rzece odcina broniące się siły rosyjskie od zaopatrzenia.

Most Antonowski jest już poważnie uszkodzony, a Rosjanie próbują rekompensować jego zmniejszoną drożność uruchamiając barkami przeprawy typu promowego w okolicach mostu.

Przeprowadzanie tego rodzaju głębokich uderzeń na zaplecze frontu umożliwiły Ukraińcom dostawy nowoczesnych systemów rakietowych HIMARS, które pojawiły się na froncie wojny rosyjsko-ukraińskiej w czerwcu.

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply