Systemy rakietowe HIMARS już działają na linii frontu wojny rosyjsko-ukraińskiej. Zostały one dostarczone przez Stany Zjednoczone w ramach pakietu pomocy Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Ukraińskie Siły Lądowe zamieściły w sobotę nagranie ze strzelania systemu rakietowego HIMARS na froncie wojny rosyjsko-ukraińskiej.

„Artylerzyści Sił Zbrojnych Ukrainy umiejętnie trafiają w określone cele – obiekty wojskowe wroga na naszym własnym terytorium ukraińskim. Wielkie podziękowania dla Amerykanów za dostarczoną broń!
Naszym celem jest zwycięstwo” – podkreślili w oświadczeniu.

Departament Obrony USA poinformował w czwartek, że Biały Dom wyśle ​​na Ukrainę cztery dodatkowe systemy HIMARS w ramach nowego pakietu pomocy wojskowej o wartości 450 milionów dolarów.

„Stany Zjednoczone kontynuują współpracę ze swoimi sojusznikami i partnerami, aby zapewnić Ukrainie zdolności do spełnienia zmieniających się wymagań na polu bitwy” – powiedział w czwartek w komunikacie prasowym pełniący obowiązki sekretarza prasowego Pentagonu Todd Breasseale.

Ołeksij Renizkow, szef ukraińskiego resortu obrony, potwierdził w czwartek, że amerykańskie wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe HIMARS są już na Ukrainie. Poinformował o tym we wpisie, zamieszczonym na Twitterze. „HIMARS przybyły na Ukrainę. Dziękuję mojemu amerykańskiemu koledze i przyjacielowi, sekretarzowi obrony Lloydowi J. Austinowi III za te potężne narzędzia!” – napisał Reznikow.

„Lato będzie gorące dla rosyjskich okupantów. A dla niektórych z nich będzie ostatnie” – dodał. Jak pisaliśmy, w środę wiceszefowa dyplomacji USA, Wendy Sherman powiedziała, że amerykańskie systemy artylerii rakietowej HIMARS są już na Ukrainie.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply