Dla dobra Polski, PiS powinno zmienić ministra obrony – uważa wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15). Wśród powodów wskazał na brak profesjonalizmu MON w komunikowaniu się ze światem zewnętrznym i postawę Macierewicza względem Nowego Jedwabnego Szlaku.

W rozmowie na antenie Polsat News wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka, odniósł się do wywiadu dr Wacława Berczyńskiego dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Szef podkomisji smoleńskiej chwalił się w nim otwarcie, że to on doprowadził do unieważnienia przetargu na zakup francuskich śmigłowców wielozadaniowych caracal dla polskiej armii.

Przeczytaj: MON dementuje słowa dra Berczyńskiego nt. wycofania się z zakupu Caracali

– Ministerstwo Obrony Narodowej trochę nas przyzwyczaiło do braku profesjonalizmu w komunikowaniu się ze światem zewnętrznym – skomentował Tyszka.

– To jedna ze złych rzeczy, które zrobił dla Polski minister Macierewicz. Dla dobra Polski Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić ministra obrony – stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Tyszka zwrócił uwagę, że sprawa caracali nie jest jedynym powodem dla odwołania obecnego szefa MON. Przypomniał m.in. postawę Macierewicza względem relacji z Chinami w kontekście Nowego Jedwabnego Szlaku.

Przeczytaj: Macierewicz blokuje budowę wielkiego terminalu do obsługi pociągów z Chin w Łodzi?

Czytaj również: Macierewicz: Nowy Jedwabny Szlak zakłada zlikwidowanie Polski jako niepodległego podmiotu [+VIDEO]

– Pan minister Macierewicz na przykład zablokował bardzo istotną dla Polski inwestycję w Łodzi, tzw. suchy port, który miał być elementem nowego Jedwabnego Szlaku, czyli korytarza komunikacyjnego, łączącego nas z Chinami – powiedział polityk.

– Przez rok pani premier, pan prezydent deklarują, że Polska będzie uczestniczyła w nowym Jedwabnym Szlaku, a później minister Macierewicz jedną swoją decyzją przekreśla bardzo ważną inwestycję – dodał Tyszka.

Jednocześnie wicemarszałek nie zadeklarował, że klub Kukiz’15 poprze ewentualny wniosek o wotum nieufności dla ministra obrony.

– Większość ministrów tego rządu powinna odejść, natomiast żeby to zrobić, Kukiz’15 musi zdobyć dużo lepszy wynik w wyborach parlamentarnych za dwa i pół roku. Mam nadzieję, że to nastąpi – powiedział Tyszka.

Rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply