Obywatel Turcji, który zadźgał w sobotę innego Turka w jednej z wrocławskich galerii handlowych usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Morderca to 29-letni Muhammad E. W sobotę wieczorem zabił on w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu innego obywatela Turcji. Ofiara miała 20 lat. Wiadomo już, że morderca wymierzył noże kilkanaście ciosów nożem w różne części ciała. Jak ustalono sprawca, zadał pokrzywdzonemu, również obywatelowi Turcji, kilkanaście ciosów nożem, w okolice klatki piersiowej, jamy brzusznej, ramion i szyi. Nóż o długości ostrza 25 cm i szerokości 3 cm został w toku postępowania zabezpieczony – mówi prokurator Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„W okolicy przejeżdżał patrol policji, który udawał się na zupełnie inną interwencję. Funkcjonariusze natychmiast zauważyli zbiegowisko i mężczyznę z nożem – portal tuwroclaw.com cytuje  st. sierż. Dariusza Rajskiego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Muammad E. był goniony przez świadków zdarzenia co zwróciło uwagę funkcjonariuszy jadących do innego zgłoszenia. Turek nie chciał się poddać. Groził nożem. Według Rajskiego stanowił zagrożenie dla przechodniów. Dopiero wyciągnięcie przez policjantów broni palnej skłoniło go do poddania się. Odrzucił nóż, zrobił to jednak w taki sposób, że wbił się w karoserię przejeżdżającego obok samochodu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Portal twierdzi, że zatrzymany Turek przyznał się już do winy. Według świadków, przed atakiem Turcy pokłócili się. A jednak śledczy nie chcą ujawniać tłumaczeń aresztowanego na temat tego jakie były powodu jego działania. Prokurator tłumaczy to dobrem śledztwa. Muhammadowi E. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

tuwroclaw.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz