W sobotę wieczorem doszło do ataku nożownika w jednej z wrocławskich galerii handlowych. Zarówno sprawcą jak i ofiarą są cudzoziemcy.

Do ataku doszło w sobotę o godzinie 20.20 w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Ponieważ galeria ta jest położona w centrum miasta, zaledwie kilkaset metrów od wrocławskiego rynku, jest jedną z najbardziej uczęszczanych. Jak podaje „Gazeta Wrocławska” na najniższym poziomie galerii, obok baru McDonalds i stoiska z odżywkami dla kulturystów doszło do szarpaniny dwóch mężczyzn w trakcie której „jeden z nich wyciągnął nóż i ugodził nim tego drugiego, po czym uciekł” – powiedział portalowi gazety Łukasz Dutkowiak z policji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dziennikarze gazety powołując się na swoje nieoficjalne ustalenia twierdzą, że ataku dokonał obywatel Turcji. Także Turek jest jego ofiarą. Miał otrzymać kilka ciosów w tym jeden w szyję. Mimo szybkiej interwencji medycznej nie udało się uratować ugodzonego, który zmarł na miejscu. Sprawca został zatrzymany dzięki działaniu obywateli – świadków zdarzenia, którzy wskazali policjantom nożownika.

„W czasie ataku w sklepie było mnóstwo ludzi. Wpadli w panikę. Chowali się za ladami sklepów, inni zaczęli uciekać po schodach do góry, jeszcze inni wybiegali z budynku. Po chwili przy Galerii było już pogotowie i policja” – gazeta cytuje jednego ze świadków zdarzenia.

Czytaj także: Atak nożownika-dżihadysty w Paryżu. Są ofiary śmiertelne [+VIDEO/+FOTO/+16]

Ukrainiec ugodził Polaka nożem i uciekł

gazetawroclawska.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz