Trzech Turków i Ukrainiec usłyszało zarzuty organizowania nielegalnego przerzutu imigrantów do UE.

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Opolu i Rudzie Śląskiej rozbili międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się organizowaniem przerzutu do UE nielegalnych imigrantów z państw arabskich. Akt oskarżenia przeciwko trzynastu cudzoziemcom trafił już do sądu. – poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

Szajka zajmowała się przerzutem imigrantów kanałem biegnącym przez Bałkany i Polskę do Europy Zachodniej. Przestępcy wpadli w lutym 2017 roku, gdy funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej na jednym z MOP-ów (miejsc obsługi podróżnych) na A4 zatrzymali ciężarówkę na tureckich numerach. Ukrywało się w niej 13 cudzoziemców, którzy bezprawnie przekroczyli granicę.

Wszczęte wówczas pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu śledztwo doprowadziło do ustalenia, że grupa w ciągu ubiegłego roku przemyciła do UE kilkudziesięciu nielegalnych migrantów pochodzących z Syrii, Turcji i Iraku. Za przerzut tureccy kierowcy brali od migrantów po 4-6 tysięcy euro za osobę.

Oskarżeni członkowie szajki to trzech obywateli Turcji i obywatel Ukrainy. Za organizowanie przemytu ludzi grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzani przebywają na wolności po zastosowaniu wobec nich środka zabezpieczającego w postaci poręczeń majątkowych. Kolejnymi oskarżonymi w sprawie jest 9 cudzoziemców podejrzanych o bezprawne przekroczenie granicy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Straż Graniczna rozbiła szajkę wyłudzającą pozwolenia na pracę dla Ukraińców

Kresy.pl / SG
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz