Były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uważa, że Antoni Macierewicz „nie może się niczym pochwalić”.

Wiceminister Bartosz Kownacki zarzucił wczoraj poprzedniej ekipie rządowej, że nie wykorzystywała wszystkich środków przeznaczonych na wojsko. W sumie od 2008 do 2015 r. nie wydano 12 mld zł. Jednak według byłego szefa resortu obrony Tomasza Siemoniaka, budżet został wykonany „w stu procentach”. „Szef MON osiągnął to, wydając miliardy na samoloty VIP i przekazując zaliczki za potrzeb przyszłych dostaw. To nie jest sztuka wykonać budżet, jeżeli się za coś, co będzie za kilka lat, z góry przepłaci. Dziwię się bardzo, że Antoni Macierewicz akurat tym się chwali, bo bardzo łatwo to zdemaskować i dla ekspertów, którzy siedzą w tematyce obronnej dzisiejsza konferencja to było jedno wielkie kuriozum” – powiedział Siemoniak w TVN24.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1109.18 PLN    (5.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Siemoniak uważa, że Macierewicz „nie może się niczym pochwalić”. Zaznaczył, że to za rządów PO-PSL zakupiono pierwszy niszczyciel Kormoran, wozy bojowe Rosomak, 5 samolotów Casa i pociski dla samolotów F-16. Siemoniak przypomniał również, że jeszcze przed koalicją PO-PSL, rządy na produkty dostarczane przez polskie zakłady wydawały blisko 65 proc. środków przeznaczonych na wojsko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dwa nowoczesne niszczyciele min i okręt ratowniczy dla Marynarki Wojennej. MON pospisało umowy

Kresy.pl / TVN24

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. ka9q
    ka9q :

    Stałym elementem polityki PO-PSL było obcinanie wydatków na wojsko lub sprytnie księgować wydatki tak aby np. do poprzedniego budżetu a nie bieżącego odwoływać się z limitem 2% itp.
    Na koniec ciekawe zdanie wypowiada człowiek, który chciał m.in. kupić Caracale i do tego jeszcze oddać polski przemysł zbrojeniowy.