Rosja zdementowała doniesienia o zniszczeniu 7 rosyjskich samolotów w Syrii

Według rosyjskiego ministerstwa obrony doniesienia „Kommiersanta” są „fejkiem”.

Rosyjskie ministerstwo obrony podało w czwartek, że 31. grudnia 2017 roku w wyniku ataku islamistów na bazę lotniczą w Hmejmim zginęło dwóch rosyjskich żołnierzy. Jednocześnie zdementowano doniesienia gazety „Kommiersant”, która podała w wyniku ataku zostało zniszczonych 7 samolotów. – informuje agencja TASS.

31. grudnia 2017 wraz z zapadnięciem zmroku lotnisko Hmejmim zostało poddane nagłemu ostrzałowi moździerzowemu przez mobilną dywersyjną grupę bojowników. W rezultacie ostrzału zginęło dwóch żołnierzy. – oświadczyło rosyjskie MON jednocześnie nazywając doniesienia „Kommiersanta” „fejkiem”. – Rosyjska grupa lotnicza w Syrii jest zdolna do walki i kontynuuje wypełnianie swoich zadań według planu w pełnym składzie. – dodano w oświadczeniu.

W środę „Kommiersant” powołując się na informacje „z dwóch źródeł wojskowo-dyplomatycznych” poinformował, że „bojownicy jednego z ugrupowań terrorystycznych ostrzelali rosyjski obiekt wojskowy w Syrii, na skutek czego zostały faktycznie zniszczone cztery bombowce Su-24, dwa myśliwce Su-35S, jeden transportowiec An-72, a także skład amunicji zdetonowany po trafieniu przez pocisk moździerzowy”. W czasie ataku obrażenia odnieść miało kilkunastu żołnierzy.

Wcześniej Ministerstwo Obrony informowało jedynie o śmierci dwóch pilotów śmigłowca Mi-24, który według oficjalnego komunikatu, miał rozbić się w Syrii, także 31. grudnia, bez związku z działaniami militarnymi przeciwnika.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / TASS

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz