Już wkrótce kolejne brygady Obrony Terytorialnej

Po regionach wschodnich czas na centralną część Polski. Rozpoczęło się formowanie trzech nowych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej.

O rozpoczęciu formowania nowych brygad WOT poinformował rzecznik ich dowództwa podpułkownik Marek Pietrzak. Powstaną one w  województwach świętokrzyskim, łódzkim i pomorskim.  7. Pomorską Brygadą pokieruje komandor Tomasz Laskowski, 9. Łódzką Brygadą – płk Paweł Wiktorowicz, natomiast na czele 10. Świętokrzyskiej Brygady stanie płk Artur Barański – informuje Radio Maryja.

“W tej chwili główne zadania przed nimi to jest sformowanie dowództw brygad oraz pierwszych batalionów lekkiej piechoty i osiągnięcie przez te pododdziały gotowości do wcielania ochotników i ich szkolenia. Planujemy, że szkolenie ochotników w tych województwach nastąpi jeszcze w czwartym kwartale tego roku” – powiedział radiu ppłk Pietrzak.

Brygady WOT, które jako odrębny rodzaj Sił Zbrojnych istnieją od początku 2017 r., funkcjonują już na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W trakcie formowanie są dwie brygady na Mazowszu, jedna Warmii i Mazurach. Wszystkie trzy jeszcze nie rozpoczęły naboru ochotników.

radiomaryja.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply