Już wkrótce kolejne brygady Obrony Terytorialnej

Po regionach wschodnich czas na centralną część Polski. Rozpoczęło się formowanie trzech nowych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej.

O rozpoczęciu formowania nowych brygad WOT poinformował rzecznik ich dowództwa podpułkownik Marek Pietrzak. Powstaną one w  województwach świętokrzyskim, łódzkim i pomorskim.  7. Pomorską Brygadą pokieruje komandor Tomasz Laskowski, 9. Łódzką Brygadą – płk Paweł Wiktorowicz, natomiast na czele 10. Świętokrzyskiej Brygady stanie płk Artur Barański – informuje Radio Maryja.

„W tej chwili główne zadania przed nimi to jest sformowanie dowództw brygad oraz pierwszych batalionów lekkiej piechoty i osiągnięcie przez te pododdziały gotowości do wcielania ochotników i ich szkolenia. Planujemy, że szkolenie ochotników w tych województwach nastąpi jeszcze w czwartym kwartale tego roku” – powiedział radiu ppłk Pietrzak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Brygady WOT, które jako odrębny rodzaj Sił Zbrojnych istnieją od początku 2017 r., funkcjonują już na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W trakcie formowanie są dwie brygady na Mazowszu, jedna Warmii i Mazurach. Wszystkie trzy jeszcze nie rozpoczęły naboru ochotników.

radiomaryja.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz