Kolejny belgijski kościół został sprzedany za… 1 euro. Powodem brak wiernych. Świątynię od wezwaniem Św. Franciszka Ksawerego władze Anderlechtu chcą zamienić w ośrodek kultury ze szkołą cyrkową i nauką tańca.

Kościół został zdesakralizowany w 2015 roku. To rzeczywistość z którą stykamy się w Belgii, zwłaszcza w dzielnicach w których jest wiele kościołów, a w których większa część populacji jest teraz wyznania muzułmańskiego – mówi Tommy Scholtes, rzecznik episkopatu Belgii.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak relacjonuje Polsat News, w kościele modlono się przez 100 lat. Drzwi do świątyni w północnej części Brukseli 6 lat temu zamknięto na zawsze. Mieszkam tu od 35 lat i pamiętam ten kościół pełny ludzi, choć to było dawno temu. Smutno teraz widzieć go w takim stanie­ – mówi Henry, pracownik służb porządkowych w Anderlecht.

W brukselskiej dzielnicy Anderlecht 40 proc. mieszkańców to muzułmanie. Kościół odkupiony został przez władze miejsce za 1 euro. Ma powstać w nim centrum kultury i sportu, w którym odbywać będą się zajęcia z hip-hopu, breakdance’u czy sztuki cyrkowej.  Ale to najwcześniej za 5 lat, bo właśnie tyle mają potrwać prace remontowe.

W Belgii tylko w 2019 roku zdesakralizowano i zamieniono  na hotele, restauracje czy ośrodki kultury, 40 świątyń.

CZYTAJ TAKŻE: Działdowo: napis „Bóg jest gejem” na zabytkowym kościele [+FOTO]

Kresy.pl / polsatnews.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz