Doradca ds. strategii politycznej prezydenta Donalda Trumpa, Stephen Bannon, skrytykował amerykańskich białych nacjonalistów.

W rozmowie telefonicznej z dziennikarzem Robertem Kuttnerem Bannon powiedział, że „Etnonacjonalizm – to leszcze. To skrajny element. Myślę, że media za bardzo się na nich skupiają, a my musimy pomóc w zgniecieniu go, zgnieść jeszcze bardziej. Te typki to zbiorowisko klownów.”

Wcześniej prezydent Donald Trump wbudził sensację medialną, gdy stwierdził, że podczas zamieszek w mieście Charlottesville w sobotę, gdzie starli się reprezentanci nacjonalistycznego ruchu Alt-Right i skrajni lewacy, obie strony były odpowiedzialne za rozruchy i że nie wszyscy, którzy przybyli do Charlottesville pod sztandarem Alt-Right to neo-naziści.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bannon również skomentował obecny kryzys wokół Korei Północnej. Kategorycznie odrzucił możliwość prowadzenia jakichkolwiek działań militarnych przeciwko Korei Północnej. „Nie ma żadnego rozwiązania militarnego. Zapomnij o tym. Dopóki ktoś nie rozwiążę tę część równania, która pokazuje mi, że dziesięć milionów ludzi w Seulu nie umiera w przeciągu pierwszych 30 minut od konwencjonalnej broni, nie wiem, o czym mówisz, nie ma militarnego rozwiązania, mają nas” – powiedział Bannon Kuttnerowi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Trydenckie” korzenie głównego stratega politycznego Trumpa 

Kresy.pl / Evening Standard
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz