Prezydent Syrii Baszszar al-Asad powiedział w wywiadzie, że zakaz wjazdu dla obywateli niektórych muzułmańskich krajów wydany przez prezydenta Donalda Trumpa, nie jest skierowany przeciwko syryjskiemu narodowi, lecz przeciwko terrorystom.

-Zakaz jest przeciwko terrorystom, którzy infiltrowaliby imigrantów uciekających na Zachód. I to już miało miejsce. Miało to miejsce w Europie, głównie w Niemczech– powiedział syryjski prezydent w wywiadzie z radiem Europe 1 i telewizją TF1.Jest to kolejny głos ze świata arabskiego popierający posunięcie Trumpa, które spotkało się z krytyką środowisk lewicowych i liberalnych.

W styczniu, szef dubajskiej służby bezpieczeństwa, płk. Dahi Kalfan Tamim, oświadczył na Twitterze, że – W pełni popieramy Trumpa i jego zakaz wjazdu dla tych, którzy mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Ameryki. Każdy kraj ma prawo się bronić przed tymi, którzy mogą zagrażać narodowi.

kresy.pl / reuters.com / Twitter

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz