Ukraiński premier w programie „10 minut z premierem” pochwalił się, że jednym z największych sukcesów jego rządu jest „zniszczenie systemu uzurpacji władzy i korupcji na szczycie”.

Szef ukraińskiego rządu Arsenij Jaceniuk, mocno krytykowany w ostatnim czasie przez opozycję, wystąpił w obronie swojej i swojej ekipy. Powiedział, że to za jego rządów Ukraina stała się „prawdziwie niepodległa”. Oświadczył także, że po 24 miesiącach rządów można powiedzieć, że Ukraina stała się krajem wolnych ludzi, którzy wygrali „rewolucję godności” a także, że kraj jest niezależny od Rosji zarówno w dziedzinie ekonomii, energetyki jak i polityki. Dodał także, że za jeden z głównych sukcesów swoich rządów uważa walkę z korupcją na szczytach władzy.

Ukraiński premier pochwalił się także innymi sukcesami, na przykład nowo utworzoną ukraińską armią, o której mówi się na całym świeciea także tym, że Ukraina stała się europejskim krajem będącym na prostej drodze do integracji z Unią Europejską i ruchem bezwizowym z Europą.

Na koniec przypomniał, że nikt nie będzie w stanie odwrócić już kursu polityki obranej przez jego rząd a także, że Ukraińcy nadal będą walczyć i zwyciężać.

Unian.net/KRESY.PL

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. leszek1
    leszek1 :

    On ma racje. Ukraina stala sie absolutnie nie podlegla swoim obywatelom, za to doskonale podlegla obcym. Slusznie zauwazyl, ze w konsekwencji powyzszego Ukraincy dalej beda zajadle walczyc ze soba i zwyciezac naprzemian jedni i drudzy. Az do kompletnej destrukcji tego panstwa.