Armia Stanów Zjednoczonych zaprezentowała zdolność do zdalnego sterowania elektronicznymi czujnikami bojowymi i przesyłania informacji z powrotem do centralnego narzędzia do zarządzania bitwą.

Wcześniej czujniki były podłączane przewodowym łączem do elektronicznego narzędzia planowania i zarządzania działaniami wojennymi. Narzędzie umożliwia siłom zbrojnym wizualizację potencjalnych skutków wojny elektronicznej w terenie i wytyczenie kierunków działań, aby zapobiec zagłuszaniu zdolności.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjska broń radioelektroniczna

Podczas Cyber ​​Quest 20 – wrześniowego wydarzenia mającego na celu ocenę potrzeb armii, wojskowi przetestowali nowe możliwości narzędzia.

„Aż do Cyber ​​Quest 20 w zasadzie łączyliśmy czujniki przewodowym łączem z narzędziem do planowania i zarządzania działaniami elektronicznymi” – powiedział dziennikarzom pod koniec września płk Daniel Holland, kierownik ds. możliwości armii w dziedzinie wojny elektronicznej. „Udało nam się zademonstrować możliwość przesyłania danych przez taktyczną sieć radiową”.

Holland wyjaśnił C4ISRNET, że podczas zeszłorocznego Cyber ​​Blitz narzędzie było w stanie udostępniać dane bezprzewodowo, ale w tym roku po raz pierwszy zdalnie sterowała czujnikiem za pomocą oprogramowania dowodzenia misji EWPMT.

CZYTAJ TAKŻE: Rosjanie za pomocą działań radioelektronicznych mogą zgotować nam chaos

Według producenta EWPMT, firmy Raytheon, jest to bardzo ważne, ponieważ oficerowie elektronicznej służby wojskowej często nie znajdują się w pobliżu czujników, którymi zarządzają. Aby być efektywnym, użytkownicy muszą mieć możliwość zdalnego sterowania i zarządzania czujnikami.

„Robienie tego drogą radiową zapewnia szybkie dostarczanie informacji w czasie rzeczywistym, nawet gdy czujniki są daleko, dzięki czemu dowódcy mogą lepiej zrozumieć pole działań i podejmować szybkie i świadome decyzje” – poinformowała firma w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną do C4ISRNET .

Holland zaznaczył, że jest to istotne szczególnie z punktu widzenia wielodomenowej grupy zadaniowej na Pacyfiku (wywiadu, informacji, cyberprzestrzeni, walki elektronicznej i kosmosu – I2CEWS).

CZYTAJ TAKŻE: Wojsko chce kupić stacje do zakłócania radarów

Kresy.pl / c4isrnet.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply