Policja poinformowała w poniedziałek, że trzej obywatele Ukrainy, którzy są oskarżeni o rozbój w jednym z warszawskich hosteli, do którego doszło pod koniec lipca bieżącego roku, zostali tymczasowo aresztowani.

Trzy tymczasowe areszty zastosował sąd wobec trzech mężczyzn, którzy napadli na pokrzywdzonego w hostelu – poinformowała w poniedziałek Komenda Stołeczna Policji. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w jednym z warszawskich hosteli. Aresztowani mężczyźni to obywatele Ukrainy.

Czytamy, że sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu, bili po głowie i ciele pokrzywdzonego, kopali i zadawali mu ciosy pałką teleskopową. Potem ukradli pieniądze.

Zobacz także: Ukraińcy oskarżeni o torturowanie i terroryzowanie Polaków zostali uniewinnieni

Mężczyźni zostali zatrzymani przez wolskich policjantów. W opisywanej sprawie została zatrzymana także ich znajoma, która usłyszała zarzut sprawstwa kierowniczego. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W komunikacie podkreślono, że do zdarzenia doszło pod koniec lipca w warszawskim hostelu. Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony został zaczepiony przez pracownika w sprawie rozliczeń finansowych za koszt noclegu.

“Kiedy nie doszli do porozumienia, kobieta odgrażała się, że „naśle” na niego kolegów. Dotrzymała słowa i dosłownie chwilę później do pokoju, w którym przebywał pokrzywdzony, przyszła z trzema obywatelami Ukrainy, którzy rzucili się na niego, bili i kopali po głowie i ciele, jeden z nich zadawał ciosy pałką teleskopową, po chwili zabrali mu pieniądze w kwocie 200 złotych. Od razu po tym uciekli. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, medycy opatrzyli mężczyznę, policjanci zatrzymali będącą na miejscu 51-letnią kobietę i rozpoczęli ustalenia sprawców” – czytamy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sąd skazał Ukraińców, którzy zaatakowali Polaków i grozili “wycinaniem Lachów”

Czynności w opisywanej sprawie były prowadzone przez funkcjonariuszy  z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani – dwóch z nich trafiło do aresztu na miesiąc, jeden na dwa miesiące.

Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źr. wola.policja.waw.pl

źr. wola.policja.waw.pl

wola.policja.waw.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply