Gazprom złożył skargę na polski urząd antymonopolowy – UOKiK. Sprawa dotyczy postępowania antymonopolowego w kwestii gazociągu Nord Stream 2. W sierpniu UOKiK nałożył na rosyjską spółkę karę w wysokości 213 mln zł.

Gazprom złożył skargę na Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) – podała w poniedziałek rosyjska agencja „RIA Novosti”. Sprawa jest związana z antymonopolowym postępowaniem w związku z budową gazociągu Nord Stream 2. W sierpniu UOKiK nałożył na rosyjską spółkę karę w wysokości 213 mln zł. Według agencji skarga miała wpłynąć do polskiego sądu 24 sierpnia bieżącego roku.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Gazprom złożył skargę przeciwko postępowaniu polskiego urzędu antymonopolowego. Powodem ma być ograniczony dostęp do dowodów, które zostały zebrane w trakcie postępowania w sprawie Nord Stream 2.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Gazprom podał, że skarga wpłynęła 24 sierpnia do właściwego polskiego sądu.

„W tym postępowaniu UOKiK w trzech przypadkach ograniczył prawo wglądu na wniosek uczestników, a w jednym przypadku z urzędu, ponieważ informacje stanowiły tajemnicę jednego z przedsiębiorców. Ograniczenie prawa wglądu do materiału dowodowego uzyskanego w toku prowadzonych postępowań antymonopolowych w sprawie koncentracji są standardową praktyką w przypadku informacji zawierających tajemnice przedsiębiorstwa, a przekazywanych UOKiK w ramach prowadzonych postępowań. Obowiązkiem prezesa urzędu jest ochrona przedsiębiorców udzielających takich informacji” – wyjaśnia rzecznik prasowa UOKiK, Małgorzata Cieloch, cytowana przez portal „Business Insider”.

„Zwracamy więc uwagę, że informacja podana przez rosyjską agencję nie jest precyzyjna i może wprowadzać odbiorcę w błąd co do działań podejmowanych przez spółkę” – dodała.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy na początku sierpnia, UOKiK nałożył na Gazprom karę w wysokości 213 mln zł. Urząd podał, że decyzja jest związana „z prowadzonym postępowaniem w sprawie utworzenia konsorcjum finansującego budowę gazociągu Nord Stream 2 bez wymaganej zgody Prezesa UOKiK”.

Zobacz także: Merkel: Trzeba dokończyć budowę Nord Stream 2

ria.ru / businessinsider.com.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz