Andrzej Duda objął urząd prezydenta RP.

Po otwarciu posiedzenia Zgromadzenia Narodowego odśpiewano hymn państwowy. Chwilę potem nastąpiło zaprzysiężenie.

Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem” – powiedział Andrzej Duda.

Tak mi dopomóż Bóg”– dodał od siebie Andrzej Duda.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. kojoto
    kojoto :

    „Tak mi dopomóż Bóg”… a wkrótce po tem: „Liczę na kompromis ws. in vitro” – „żeby po pierwsze, w sensie prawnym były zagwarantowane godność ludzka i życie ludzkie zgodnie z polską Konstytucją” slodkie. Ciekawe na kompromis miedzy kim a kim? Ubekami i zydami?