Andrzej Duda z pierwszą wizytą zagraniczną uda się do Rzymu i Watykanu

Andrzej Duda w czwartek w rozmowie w Polsat News poinformował, że celem jego pierwszej wizyty zagranicznej będzie Rzym i Watykan.

Pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta rozpocznie się 22 września i potrwa trzy dni. Andrzej Duda w Rzymie spotka się z władzami Włoch i w Watykanie z Ojciem Świętym.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Prezydent przypomniał, że już w czasie debaty przed wyborami zapowiedział, że woją pierwszą wizytę po wygranych wyborach chciałby złożyć we Włoszech – w Rzymie i w Watykanie.

Tak też zrobię i to będzie 22 września, ta wizyta się rozpocznie, potrwa trzy dni. Będzie to rzeczywiście spotkanie z władzami Włoch i będzie to spotkanie także w Watykanie z Ojcem Świętym – powiedział Duda.

Prezydent stwierdził, że „jest to dla niego bardzo ważna podróż”. – Myślę, że wielu Polaków zgodzi się ze mną, że to jest to miejsce, gdzie prezydent Polski powinien przyjechać na początku drugiej kadencji – powiedział Andrzej Duda.

O prezydenckiej wizycie we Włoszech mówił w czasie kampanii także szef Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, który stwierdził, że wizyta w Rzymie „byłaby symbolem, że Włochy, które miały trudną sytuacje pandemiczną, były w stanie ją pokonać”. Szef Kancelarii wyjaśnił, że podróż miałaby związek również z tegoroczną 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, podobnie prezydent wypowiadał się podczas debaty prezydenckiej w TVP 6 maja.Duda zapowiedział, że z pierwszą wizytą po objęciu urzędu prezydenta na drugą kadencję może udać się do Rzymu, bo oznaczałoby to, że udało uporać się z epidemią koronawirusa.

Duda zapytany został również o zawieszenie tęczowych flag na warszawskich pomnikach, w tym na figurze Chrystusa przed kościołem św. Krzyża. Dziennikarz zapytał, czy poczuł się urażony, Duda odparł, że „tę flagę w jakimś sensie próbowano związać z Chrystusem, który jest bardzo ważny dla ludzi wierzących”. – To było głęboko nie fair i myślę, że wielu ludzi w Polsce poczuło się urażonych – powiedział prezydent.

Prowokatorzy z ruchu LGBT zostali zatrzymani. Postawiono im również zarzuty. – Ja uważam, że był to czyn absolutnie naganny. Nigdy, nawet polskiej flagi, tam nie umieszczono. Uważam, że sprawa powinna zostać rozpoznana przez odpowiednie służby, które dokonały zatrzymania – stwierdził prezydent.

CZYTAJ TAKŻE: Abp Jędraszewski w 76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego: Nie depczcie przeszłości naszych ołtarzy

Kresy.pl / Polsat News 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz