Prezydent Polski jest zadowolony z wczorajszej kilkunastominutowej rozmowy telefonicznej z prezydentem-elektem Francji Emmanuelem Macronem.

Andrzej Duda nazwał rozmowę jaką odbył z Macronem bardzo serdeczną. Chciałbym, żeby nastąpił swoisty reset w relacjach polsko-francuskich, które w ostatnim czasie z różnych przyczyn bywały trudne – oświadczył polski prezydent.

Powiedziałem, że liczę bardzo, na to, że otwarcie nowej prezydentury we Francji ten właśnie reset umożliwi, nowe relacje – nowy prezydent. Pan prezydent powiedział, że też bardzo by chciał, żeby te relacje pomiędzy Francją i Polską układały się dobrze. Tutaj mieliśmy obydwaj absolutnie jednakowe zdanie – dodał Andrzej Duda.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Polski prezydent przekazał, że wystąpił z propozycją spotkanie z Macronem w trakcie planowanego na 25 maja szczytu NATO w Brukseli.

Oczywiście w wolnej chwili tego szczytu, żebyśmy zorganizowali przynajmniej krótkie spotkanie bilateralne. Tym się zajmą nasi współpracownicy. Pan prezydent z dużym zadowoleniem przyjął tę propozycję – powiedział Andrzej Duda.

CZYTAJ TAKŻE:
Macron wymienił przyjaciół Le Pen: „to reżimy Orbana, Kaczyńskiego i Putina”
Szydło chce, aby Macron odwiedził Polskę i przekonał się, że „jest demokratyczna”

Pan prezydent (Francji) powiedział, że chciałby, żeby było spotkanie Trójkąta Weimarskiego. Powiedziałem, że jako prezydent RP jestem bardzo takim spotkaniem zainteresowany. Polska, Niemcy i Francja mają bardzo dużą rolę do odegrania w ramach UE – dodał polski prezydent.

Duda wskazał, że ostatni szczyt Trójkąta Weimarskiego w 2011 r. miał miejsce w Warszawie, a jego gospodarzem był prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent przypomniał, że ta rola przypada obecnie Francji. Duda dodał, że przekazał Emmanuelowi Macronowi, iż czeka na zaproszenie.

 

Bardzo się z tej rozmowy cieszę. Była to rozmowa dobra, gdzie nie było żadnych rozbieżności w stanowiskach. Cieszy mnie to, że jest nadzieja na to, że się stosunki polsko-francuskie w sensie pozytywnym zintensyfikują, że będzie spotkanie prezydentów i że będziemy realizowali normalnie swoje zadania w ramach współpracy politycznej, zarówno bilateralnej pomiędzy Polską a Francją, jak i w przestrzeni europejskiej – zakończył prezydent Duda.

kresy.pl / rp.pl / prezydent.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jerzyjj
  jerzyjj :

  DOSSIEUR DUDY…
  – nie jest politykiem samodzielnym.
  – jest politykiem bezkrytycznie pro amerykańskim i pro atlantyckim.
  – jest politykiem programowo antyrosyjskim.
  – jest orędownikiem polityki puczystów z kijowskiego majdanu.
  – z naruszeniem konstytucyjnej przysięgi i stosownych uprawnień, bez konsultacji z Polakami – hojnie wspomaga Ukraińców budżetowymi i skarbowo – państwowymi zasobami Polaków i państwa polskiego.
  —– kim zatem jest prezydent Duda???!!!

  PS1…
  Któryż to prezydęt podpisał ustawę nadającą obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP?
  Czyjże to teściunio w swoich poezjach opisywał chłopców z orzełkami na czapkach bijących pałami na odlew żydowskie dziewczęta?
  Któż to, będąc w Anglii, zwiał po pytaniu o obrady Knesetu w Krakowie?
  Kogóż to wprawiło w nieopisaną wściekłość wspomnienie o pewnym gagatku o ksywce „Hromenko”?

  PS2…
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212986/wielki-rajd
  Mając na uwadze wybitnie probanderowską postawę DUDY, futrowanie postbanderowskiej Ukrainy forsą, bronią, szkoleniem i leczeniem w Polsce banderowskich zbrodniarzy oraz sam Bóg wie czym jeszcze, daje to wiele do myślenia.