Główny Zarząd Wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy oficjalnie potwierdził, że ma w swoim arsenale amerykański śmigłowiec Black Hawk. Opublikowano nagranie przedstawiające ćwiczenia z użyciem śmigłowca.

W niedzielnym komunikacie poinformowano, że żołnierze Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy “opanowali już [obsługę] i wykorzystują w działaniach bojowych legendarny amerykański śmigłowiec Black Hawk”. Opublikowano nagranie przedstawiające ćwiczenia z użyciem maszyny.

„W ostatnich dniach w jednym rejonie frontu jednostki operacji specjalnych Głównego Zarządu Wywiadu brały udział w regularnych szkoleniach z interakcji ze śmigłowcem wielozadaniowym Black Hawk. Siły specjalne ćwiczyły lądowanie grup bojowych na polu walki, ewakuację, wysiadanie przy użyciu lin desantowych, a także loty nocne” – napisano w komunikacie.

Zobacz także: Armia USA wybrała następcę śmigłowca Black Hawk [+VIDEO]

W komunikacie przekazano, że ukraińskie załogi bardzo szybko opanowały obsługę Black Hawka. “Zajęło to kilka godzin”- stwierdzono.

Główny Zarząd Wywiadu podkreśla, że Black Hawk jest znacznie wygodniejszy w manewrowaniu niż Mi-8, znacznie lepszy w sterowaniu i wygrywa pod względem prędkości lotu poziomego. Może lecieć bez przerwy przez około trzy godziny i pokonać dystans ponad 600 kilometrów.

Zobacz także: Katastrofa śmigłowców Black Hawk w USA

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply