Ambasada USA w Polsce znów promuje agendę LGBT. W czwartek ogłosiła możliwość ubiegania się o dofinansowanie w postaci grantów na „programy wspierające potrzeby społeczności LGBT”. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 50 tys. dolarów.

Ambasada USA w Warszawie poinformowała w czwartek, że oferuje granty w wysokości nawet 50 tysięcy dolarów na promocję agendy LGBT. „Misja USA w Polsce ogłasza nabór wniosków o granty do $50.000 na programy, których celem jest wspieranie społeczności LGBTQI+ w Polsce” – napisano w twitterowym komunikacie.

To nie pierwszy raz, gdy ambasada USA w Polsce promuje agendę LGBT.

Także w maju 2021 roku ambasada USA ogłosiła nabór wniosków o dotacje na projekty wspierające społeczność LGBTQI+ w Polsce. Wartość jednego grantu wynosiła wówczas do 20 tys. dolarów.

W czerwcu 2021 roku, w związku z „miesiącem dumy LGBTQI+”, prowadziła w mediach społecznościowych intensywną kampanię, promującą agendę LGBT. Zachęcała m.in. do udziału w prelekcji na temat „historii amerykańskiego ruchu LGBTQI+”, opłacając przy tym promocję postów. Wywiesiła też tęczową flagę.

Czytaj także: Ambasada USA w Warszawie: jesteśmy myślami ze środowiskiem LGBTI+

Przypomnijmy, że na początku 2021 roku prezydent USA Joe Biden wydał memorandum prezydenckie mające na celu rozszerzenie ochrony „praw lesbijek, gejów, biseksualistów, itd. (LGBTQI) na całym świecie”, w tym potencjalnie poprzez zastosowanie sankcji finansowych.

Zobacz także: Ambasada USA przy Watykanie wywiesiła tęczową flagę

Przeczytaj: Szef ambasady USA: polska gospodarka traci miliardy dolarów przez nierówne traktowanie osób LGBT

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz