Izraelska ambasada w Warszawie podkreśla w komunikacie, że “w obecnych okolicznościach nie potrzebujemy nierozważnego zaognienia, lecz spokojnej i rzeczowej dyskusji opartej na wzajemnym szacunku”.

Przypomnijmy, że żydowskie organizacje w USA zaczęły zbieranie podpisów pod petycją, która wzywa administrację Donalda Trumpa do zerwania stosunków z Polską.

Na stronie internetowej neverdeny.org czytamy: „W imię 6 milionów Żydów, Stany Zjednoczone muszą zerwać stosunki z Polską natychmiast!”

Umieszczono również specjalny film wideo, który, jak informuje Onet, „jest już rozpowszechniany w USA i innych krajach. Młodzi amerykańscy Żydzi mówią na nim, że „za to, co za chwilę powiem, mogę pójść do więzienia”, po czym mówią „Polski Holocaust” i żądają unieważnienia ustawy oraz zawieszenia stosunków z Polską przez rząd amerykański do czasu, aż ustawa przestanie obowiązywać.” Film amerykańskiej fundacji potępił m.in. Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. Nagranie zostało już usunięte z serwisu YouTube.

Ambasada Izraela opublikowała w tej sprawie wczoraj oświadczenie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Terlikowski sugeruje, że za akcją Żydów w USA pzreciwko Polsce stoi Putin

Kresy.pl / Twitter / Do Rzeczy

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply