Ambasada Izraela w Warszawie wydała oświadczenie, wedle którego przez media przeszła fala antysemickich wypowiedzi „o których nie można dłużej milczeć”.

W komunikacie wydanym przez izraelską dyplomację można przeczytać: Odnotowaliśmy w ostatnich dniach falę ataków o podłożu antysemickim. Wszelkimi możliwymi kanałami docierały do nas antysemickie wypowiedzi i komentarze, wiele z nich dotknęło bezpośrednio pani ambasador Anny Azari. Do tej pory wstrzymywaliśmy się z reakcją, ale nie możemy dłużej milczeć.

Ambasada Izraela stwierdziła również, że antysemickie treści niekontrolowanie pojawiają się zarówno w polskim internecie, jak i mediach, szczególnie w TVP INFO. Dodano również: Wprawdzie Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, zakomunikował: „W mediach publicznych nie ma miejsca na wypowiedzi antysemickie”, lecz zjawisko to niestety nadal trwa.

ZOBACZ TAKŻE: Ambasador Izraela: relacje polsko-izraelskie pozostaną napięte – wszystko przez ustawę reprywatyzacyjną

W komunikacie wyrażono nadzieję, że ponad 30 lat pracy wielu wspaniałych ludzi, zarówno po polskiej, jak i izraelskiej stronie, nie pójdą na marne i nadal będziemy potrafili wspólnie pracować w atmosferze dialogu i wzajemnego zrozumienia.

Kresy.pl / interia.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. donald
  donald :

  Bardzo prosze dziennikarzy TVP do poczytania wypowiedzi internautow Izraelskich na temat Polski i Polakow na http://www.jpost.com ( Jerusalem Post)czego probke zamieszczam ( z dzisiejszego dnia ponizej)

  Ponizej zamieszczam moj post na http://www.jpost.com (Jerusalem Post) i bezposrednio dwie wypowiedzi po moja wypowiedzia mowiaca ze Obywatel Polski pochodzenia Zydowskiego p.Jurgiel bral udzial w zamordowaniu dziadka p.Pawla Kukiza a nastepnie wstapil do NKWD i dopilnowal by Ojciec p.Pawla Kukiza zostal wyslany na Syberie. Pisze takze ze drugi dziadek p.Pawla Kukiza zginal w Auschwitz oraz to ze Sowieci zamordowali na ziemiach wschodnich pol miliona etnicznych Polakow a nastepne dwa miliony wyslali przy duzej wspolpracy obywateli Polskich pochodzenia Zydowskiego na Sybir gdzie do konca wojny z powodu mrozu, glodu i katorzniczej pracy zginelo nastepne .5-1 milion etnicznych Polakow.
  Ponizsze posty sa dostepne na jpost.com a przynajmniej byly jeszcze 10 minut temu.

  Pawel Kukiz grandfather was caught and brought to NKWD by Mr. Jurgiel who was a Polish citizen of Jewish origin, there Mr Kukiz was murdured. Then Mr Jurgiel became member of NKWD and made sure that father of Mr Kukiz was sent to Siberia. During 1939-1942 in Poland under soviet occupation around 500,000 Polish Citizens of Polish Origin was killed by Soviets with the help of Polish Citizens of Jewish Origin another 2 millions were sent to Siberia were between half a milion and million of Polish Citizes of Polish origin lost their lives due to cold, hunger and hard labour.
  Pawel Kukiz is a leader of Kukiz 15 which has around 10 per cent voters support.

  9 Likes
  The Soviets knew that the Polish are going to betray them, so the NKVD spoke with the poles in a language that they are able to understand.

  tlumaczenie-Sowieci wiedzieli ze Polacy zamierzali ich zdradzic wiec NKWD „rozmawialo” z Polaczkami w jedynym jezyku w ktory byli w stanie zrozumiec.

  1 Like
  Whatever was done to you by my Russian Brothers is not enough to pay back for what you did to Jews. Poland the most vile place in Europe. And it was POLISH death camps

  tlumaczenie-Cokolwiek zostalo zrobione przez Moich Rosyjskich Braci ( w stosunku do Polakow) nie bylo wystarczajacy by „zaplacic” za to ( zbrodnie) ktore Polacy dokonali na Zydach. Polska jest najbardziej zlym miejscem w Europie. I to byly POLSKIE obozy smierci.

 2. zefir
  zefir :

  Pani ambasadorIzraela w Warszawie,dlaczego Pani nie dostrzega,że we wszystkich mediach Izraela i światowego żydostwa od antypolonizmu pompowanego przez kłamliwych Żydów aż kapie.Zgodnie z przysłowiem żdżbło w polskim oku Pani widzi,belki w żydoskim oku nie dostrzega,czym bardzo niegrzecznie idiotów z Polaków robi.