Uważany za wpływowego intelektualistę, koryfeusz eurazjatyzmu Aleksandr Dugin nie pracuje już w Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym im. Łomonosowa.

Jak twierdzi Dugin, rektor Uniwersytetu – W.A.Sadowniczy z „naruszeniem prawa” zmienił wniosek Rady uczelni o przyjęciu kandydatury Dugina do konkursu na stanowisko szefa Katedry Socjologii Stosunków Międzynarodowych, który zresztą rektor wcześniej sam zaaprobował i podpisał.Dugin podejrzewa tło polityczne zmiany decyzji rektora. Jak twierdzi miała ją spowodować jego „postawa w sprawie Noworosji” i presja „określonych kręgów”. „Moja pozycja w sprawie Noworosji to bezapelacyjne poparcie dla Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, ostra opozycja wobec junty i ukraińskiego nazizmu polującemu na cywilów, sprzeciw wobec liberalizmu, Zachodu i hegemonii Ameryki”.

Tymczasem rektor Sadowniczy na zarzuty Dugina odpowiadał, że na jego uniwersytecie „jest miejsce dla nauki a nie dla polityki, a Dugin trochę za bardzo pasjonuje się polityką”.

tvrain.ru/kresy.pl

Aleksandr Dugin opuścił Uniwersytet im. Łomonosowa
Oceń ten artykuł

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz