Najwyższy Przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei wezwał w piątek narody muzułmańskie do dalszej walki z Izraelem, który, jak powiedział, nie jest państwem, ale „garnizonem terrorystycznym” przeciwko Palestyńczykom – poinformował Haaretz.

Jak poinformował Haaretz, Najwyższy Przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei wezwał w piątek narody muzułmańskie do dalszej walki z Izraelem, który, jak powiedział, nie jest państwem, ale „garnizonem terrorystycznym” przeciwko Palestyńczykom.

„Walka z tym despotycznym reżimem to walka z uciskiem i walka z terroryzmem. Walka z tym reżimem to obywatelski obowiązek” – powiedział ajatollah Ali Chamenei w wygłoszonym w telewizji przemówieniu.

Chamenei przemawiał podczas corocznego irańskiego Dnia Quds [arabska nazwa Jerozolimy], odbywającego się w ostatni piątek muzułmańskiego miesiąca Ramadanu.

„Współpraca narodów muzułmańskich w Quds (Jerozolima) jest koszmarem dla syjonistów” – powiedział Chamenei.

Pandemia koronawirusa zmusiła rząd do odwołania corocznej parady z okazji Dnia Quds. Ale irańskie media państwowe pokazały nagrania motocyklistów i pojazdów pływających pod flagami Palestyny ​​i Libanu Hezbollahu, jadących ulicami Teheranu.

Warto przypomnieć, że w kwietniu, minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oskarżył władze Izraela o sabotaż w ośrodku wzbogacania uranu w Natanz.

“Syjoniści chcą się zemścić ze względu na nasze postępy na drodze do zniesienia sankcji. Publicznie mówili, że na to nie pozwolą. Ale my zrewanżujemy się syjonistom” – oświadczył Zarif cytowany przez portal “Alarabiya News”.

Kresy.pl/Haaretz

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply