Chińskie media podały, że linie lotnicze Air China zawieszają loty do Korei Północnej. Przewoźnik wyjaśnia, że to tymczasowe działanie związane ze sprzedażą biletów.

Air China, jedyny chiński przewoźnik obsługujący regularne połączenia lotnicze z Koreą Północną wyjaśnia, że nie zawiesza lotów na linii Pekin-Pjongjang.

Wcześniej chińska telewizja państwowa podała, że od poniedziałku Air China zawiesza loty do Korei Północnej. Wiadomość podano niedługo po tym, jak szef chińskiego MSZ Wang Yi oświadczył, że „w każdym momencie” może dojść do wybuchu konfliktu na Półwyspie Koreańskim.

Później jednak chińskie media państwowe przytaczały wypowiedź rzecznika Air China. Tłumaczył on, że loty do Korei Północnej nie zostają zawieszone. Według niego, linie lotnicze tymczasowo anulowały niektóre loty ze względu na słabą sprzedaż biletów. Zapewniono przy tym, że chętni na loty do Pjongjangu mogą sprawdzić kolejne, zaplanowane wyloty.

Czytaj więcej:

Strategia USA ws. Korei Płn.: Maksymalny nacisk i zaangażowanie

Ekspert CSPA ds. Korei: USA nie zdecydują się na powtórkę z Syrii

Scmp.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz