Die Welt informuje, że niemiecka antyimigrancka i eurosceptyczna partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) rozważa możliwość opuszczenia Unii Europejskiej przez Niemcy.

Niemiecki dziennik podaje, że pod koniec 2018 r. stronnictwo skonsultowało się z członkami na temat ich platformy politycznej. Konsultacje wykazały, że 80% respondentów zadeklarowało, że należy rozważyć opuszczenie UE i że taki postulat powinien być włączony do programu partii „jako opcja ostateczna”.

Komisja programowa AFD oświadczyła: „Jeśli nasza podstawowa reforma, którą podejmiemy w istniejącym systemie UE, nie może zostać zrealizowana w ciągu jednego okresu legislacyjnego, będziemy uważać za konieczne wycofanie Niemiec lub uporządkowane rozwiązanie UE i ustanowienie nowej europejskiej wspólnoty gospodarki i interesów”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podczas kongresu partii w najbliższy weekend, stronnictwo podejmie decyzję, czy platforma polityczna przewidująca możliwość opuszczenia UE zostanie przyjęta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemcy: zamach na biuro AfD w Döbeln 

kresy.pl / die welt

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz