Amerykańscy negocjatorzy obecni na szczycie ministrów zdrowia w G7 w Mediolanie we Włoszech przeciwstawili się odniesieniom do zmian klimatu, praw seksualnych i reprodukcyjnych – w tym aborcji – i powszechnej opieki zdrowotnej w porozumieniu, które ma zostać sfinalizowane w poniedziałek.

Portal BuzzFeed informuje o stanowisku amerykańskiej delegacji w Mediolanie. Amerykańscy negocjatorzy blokowali w ubiegłym tygodniu wszelkie odniesienia do trzech kwestii. Reprezentanci państw G7 pracują nad dokumentem, którego treść ma być dzisiaj uzgodniona. W dokumencie jest mowa o sprzeciwie amerykańskiej delegacji wobec umieszczenia „zmian klimatycznych”, „aborcji jako metody planowania rodziny” i „edukacji seksualnej”, która nie prowadzi do stabilnych i trwałych relacji.

Nie wiadomo, czy zastrzeżenia Amerykanów pozostaną w ostatecznym dokumencie, czy też zostaną publicznie podważone przez resztę delegacji państw G7. Nieosiągnięcie konsensusu doprowadiziłoby do tzw. „Podsumowania przewodniczącego”, czyli do formatu, który pozwala gospodarzowi szczytu podsumować opinie uczestników i ich opublikowanie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biały Dom poparł projekt ustawy zakazujący aborcji na życzenie po 20 tygodniu ciąży 

Kresy.pl / BuzzFeed
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz