37 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski ujawnili wczoraj (11.01.2023 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Placówek SG w Szudziałowie, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze ujawnili łącznie 37 cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę, w tym 5 osób, które podchodziły pod barierę, lecz na widok polskich patroli wycofały się na Białoruś. Cudzoziemcy pochodzili z takich krajów jak: Egipt, Jemen, Syria, Irak i Afganistan.

W styczniu br. Straż Graniczna odnotowała już 499 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski oraz zatrzymała 13 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Straż Graniczna opublikowała w niedzielę wpis dotyczący “skandalicznego zachowania aktywistów wspieranych przez jedną ze stacji telewizyjnych”.

Opisana sytuacja miała miejsce w sobotę wieczorem na terenie ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Narewce. “Skandaliczne zachowanie aktywistów, wspieranych przez jedną ze stacji tv. Nie chcieli podać dokładnej lokalizacji nielegalnych imigrantów. W tym czasie #funkcjonariuszeSG i strażacy prowadzili wyjątkowo trudną akcję poszukiwawczą na bagnach – #PSGNarewka Nie mogli odnaleźć osób” – poinformowała SG na Twitterze.

Zobacz także: Straż Graniczna dementuje informacje lewicowych aktywistów o „szesnastolatku z Sudanu”

Do działań zaplanowano użycie śmigłowca i #BSP Dopiero po 2 h zgłosił się mężczyzna,który powiedział, że doprowadzi służby do migrantów. Na miejscu oczekiwali dziennikarze, duża grupa aktywistów oraz 3 ob. Afganistanu – zostali zabrani do szpitala, ich stan zdrowia jest dobry” – czytamy. 

“Czy bagna i rzeki graniczne, gdzie nie ma bariery, to miejsce spotkań nielegalnych imigrantów z aktywistami? Czy warto ryzykować zdrowie i życie cudzoziemców oraz funkcjonariuszy dla medialnego show?” – pisze SG.

Zobacz także: Lekarka-aktywistka zostawiła dziecko w lesie. Straż Graniczna odpowiada

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply