Radwańska kończy karierę

Tenisistka Agnieszka Radwańska poinformowała w środę o zakończeniu kariery sportowej. Jak tłumaczy, dalsze wyczynowe uprawianie sportu uniemożliwiają jej problemy ze zdrowiem.

„Dzisiaj, po 13 latach wyczynowej gry w tenisa, zdecydowałam zakończyć karierę” – napisała w środę Radwańska na swojej stronie na Facebooku –  „Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie”.

„Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji” – uzasadniła swoją decyzję Radwańska. Jak twierdziła, odczuwa „permanentne zmęczenie”, i ma szczególne problemy ze stawami stóp. Radwańska mówiła, że odczuwa w związku z tym intensywne bóle. Uznała, że jej organizm jest już zbyt wyeksploatowany by mogła kontynuować karierę wyczynową.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5170.41 PLN    (23.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

29-letnia Radwańską, była drugą Polką w historii, która dotarła do finału turnieju wielkoszlemowego w singlu. Udało się jej tego dokonać na turnieju w Wimbledonie w 2012 roku i właśnie w tym roku wspięła się na najwyższe miejsce rankingu zawodniczek w trakcie swojej kariery, zajmując druga pozycję. Jak przypomina „Rzeczpospolita” Ostatni mecz krakowianka rozegrała w połowie września w Seulu z Rumunką Iriną Camelią Begu. Przegrała 4:6, 3:6 w drugiej rundzie, w pierwszej pokonała Amerykankę Bethanie Mattek-Sands.

Czytaj także: Szumlewicz chciałby 70 proc. podatku od nagrody Agnieszki Radwańskiej

facebook.com/rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz