Radwańska kończy karierę

Tenisistka Agnieszka Radwańska poinformowała w środę o zakończeniu kariery sportowej. Jak tłumaczy, dalsze wyczynowe uprawianie sportu uniemożliwiają jej problemy ze zdrowiem.

„Dzisiaj, po 13 latach wyczynowej gry w tenisa, zdecydowałam zakończyć karierę” – napisała w środę Radwańska na swojej stronie na Facebooku –  „Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji” – uzasadniła swoją decyzję Radwańska. Jak twierdziła, odczuwa „permanentne zmęczenie”, i ma szczególne problemy ze stawami stóp. Radwańska mówiła, że odczuwa w związku z tym intensywne bóle. Uznała, że jej organizm jest już zbyt wyeksploatowany by mogła kontynuować karierę wyczynową.

29-letnia Radwańską, była drugą Polką w historii, która dotarła do finału turnieju wielkoszlemowego w singlu. Udało się jej tego dokonać na turnieju w Wimbledonie w 2012 roku i właśnie w tym roku wspięła się na najwyższe miejsce rankingu zawodniczek w trakcie swojej kariery, zajmując druga pozycję. Jak przypomina „Rzeczpospolita” Ostatni mecz krakowianka rozegrała w połowie września w Seulu z Rumunką Iriną Camelią Begu. Przegrała 4:6, 3:6 w drugiej rundzie, w pierwszej pokonała Amerykankę Bethanie Mattek-Sands.

Czytaj także: Szumlewicz chciałby 70 proc. podatku od nagrody Agnieszki Radwańskiej

facebook.com/rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz