W opublikowanym 13 czerwca raporcie niemieckiego rządu poinformowano, że Niemcy nie osiągną docelowego poziomu redukcji emisji gazów cieplarnianych o 40 proc. do 2020 r., a maksymalnie uda się jedynie 32 proc.

Jako przyczyny w raporcie wskazano „zaskakująco silny wzrostu gospodarczego”, oraz „zaskakująco spory wzrost populacji”, który wywołał wzrost zużycia energii. W ciągu ostatnich kilku lat do Niemiec przyjechało około miliona migrantów.

Konserwatyści z partii kanclerz Angeli Merkel i ich partnerzy koalicyjni, socjaldemokraci, przyznali w trakcie negocjacji przed powołaniem koalicji, że Niemcy nie osiągną celów na 2020 rok. W raporcie z września 2017 r. przygotowanym przez Agora Energiewende również przyznano, że Berlin nie ma szans na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 40 proc. poziomu z 1990 r. do 2020 r.

CZYTAJ TAKŻE: Kompromitacja Niemiec: nie zrealizują swoich celów klimatycznych

Niemcy, w ramach planu przejścia na czystą energię, dużo zainwestowały w odnawialne źródła prądu. Od 2011 r. rozpoczęto zamykania elektrowni jądrowe, co spowodowało, że kraj pozostał w znacznym stopniu uzależniony od elektrowni węglowych i brunatnych. W 2015 r. ponad 40 proc. produkcji energii elektrycznej w Niemczech pochodziło z tych źródeł. Oznacza to, że Niemcy są największym producentem gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Grupa ds. Środowiska WWF Germany stwierdziła, że nowy raport jest dowodem na różnice między tym, co mówi rząd, a tym, co robi w odniesieniu do celów klimatycznych.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz