Według odtajnionego raportu Białego Domu wysłanego do Kongresu w tym tygodniu i otrzymanego przez „New York Times”, Stany Zjednoczone są obecnie zaangażowane militarne w 7 krajach, w tym w Nigerii i Libii.

Raport nosie nazwę „Report on the Legal and Policy Frameworks Guiding the United States’ Military Force and Related National Security Operations”. Biały Dom jest zobowiązany do informowania Kongresu co sześć miesięcy o tym, gdzie siły USA prowadzą operacje wojskowe.„Nowy raport pojawia się w czasie, gdy Pentagon rozszerzył swoją władzę prowadzenia wojny o kilka aktywnych konfliktów, przy jednoczesnym przyjęciu coraz bardziej tajnego podejścia i prawdopodobnie wzbudzi nowe i stare obawy dotyczące konstytucyjności przywilejów wojennych egzekutywy wprowadzonych po 11 września. , 2001” – informuje portal Vice News.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Amerykańskie siły obecnie prowadzą działania militarne w Syrii, Libii, Nigerii, Iraku, Jemenie, Afganistanie i Somalii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Haley ostrzega: USA mogą znów zaatakować w Syrii

Kresy.pl / The New York Times / Vice News

Biały Dom potwierdza, że USA prowadzą działania wojenne w 7 krajach
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz