Rezolucja przedstawiona przez senatora Bernie’a Sandersa zobowiązuje prezydenta Donalda Trumpa do wycofania w przeciągu 30 dni wszystkich amerykańskich oddziałów, które działają w Jemenie lub których działalnośc ma wpływ na sytuację w tym kraju, chyba, że prowadzą bezpośrednią walkę z Al-Kaidą.

Jak napisał Sanders w oświadczeniu, „Pomimo całkowitego poparcia Trumpa dla reżimu saudyjskiego, jestem przekonany, że mamy teraz doskonałą szansę na wygranie tego głosowania, które planuję wprowadzić pod obrady Senatu w tym tygodniu”. Głosowanie w tej sprawie najprawdopodobniej odbędzie się w środę lub czwartek.

W środę sekretarz stanu Mike Pompeo oraz sekretarz obrony James Mattis będą zeznawać w Senacie na temat relacji z Arabią Saudyjską. Pomimo zabójstwa dysydynckiego dziennikarza saudyjskiego, Dżamala Chaszukdżiego, i oceny CIA, że rozkaz zabicia go wydał sam książe Mohammad Bin Salman, senatorowie spodziewają się, że Pompeo i Mattis będą bronili konieczności utrzymania bliskich i dobrych relacji z Rijadem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w marcu przepadła w Senacie rezolucja S.J.Res 54. Celem uchwały było wstrzymanie dalszego bezpośredniego amerykańskiego wsparcia wojskowego i wywiadowczego dla saudyjskich sił walczących z rebeliantami Houthi w Jemenie.

kresy.pl / the hill
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz