Ukraiński minister transportu Josyp Winski podał się do dymisji. Jako powód podał między innymi blokowanie przez premier projektów związanych z Euro 2012.
Josyp Winski napisał w swoim oświadczeniu, że między nim a Julią Tymoszenko istnieją rozbieżności dotyczące kwestii politycznych, kadrowych i gospodarczych. Jego zdaniem, premier blokuje przekazywanie pieniędzy na rozbudowę infrastruktury koniecznej dla organizacji Euro 2012.
Według nieoficjalnych informacji, Josypa Winskiego miała zamiar zwolnić sama Julia Tymoszenko. Powodem miały być nadużycia w Ministerstwie Transportu.
Kilkoma resortami w ukraińskim rządzie już kierują ich wiceszefowie, dotyczy to tak ważnych ministerstw, jak finansów, spraw zagranicznych i obrony.
IAR/Kresy.pl






























