Żywiec: zdewastowano pomnik Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

Znajdujący się na skwerze Narodowych Sił Zbrojnych w Żywcu pomnik Żołnierzy NSZ został zdemolowany.

O zdarzeniu w niedzielę wieczorem poinformowało Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy NSZ VII Okręg Śląski.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Z informacji stowarzyszenia wynika, że z żywieckiego pomnika wycięta została pamiątkowa tablica upamiętniająca żołnierzy kpt. Henryka Flamego ps. Bartek.

To drugi w ostatnim czasie podobny akt wandalizmu. W marcu ubiegłego roku zdewastowano w Milówce pomnik, upamiętniający żołnierzy Antoniego Bieguna „Sztubaka”, dowódcy oddziały NSZ wchodzącego w skład zgrupowania „Bartka”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, w marcu sąd okręgowy postanowił, że sprawca ma zapłacić grzywnę w wysokości 1000 złotych. Mirosław D. poniósł także koszty obu rozpraw sąowych i miał naprawić szkodę wycenianą na 1200 zł.

Kresy.pl 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz