Związek Ukraińców w Polsce rozpowszechnił na swoim facebookowym profilu artykuł z portalu Niezalezna.pl, w którym polskiej dziennikarce i działaczce ze Lwowa zarzuca się powielanie propagandy Rosji.

ZOBACZ TAKŻE: Niezalezna.pl o polskiej dziennikarce ze Lwowa: Jest głosem Rosji

W artykule „Paweł Kukiz kontra Polacy z Ukrainy” jego autorka, Katarzyna Gójska-Hejke, zarzuca Marii Pyż-Pakosz z Polskiego Radia Lwów, iż powiela propagandę rosyjską:

„Fakty są bowiem takie, że pani Pakosz-Pyż nie jest reprezentatywnym głosem polskiej społeczności na Wschodzie. A jeśli czyimkolwiek głosem jest – poza własnym i części najbliższej rodziny – to głosem Rosji”– można przeczytać na łamach portalu Niezalezna.pl. W swoim tekście Gójska-Hejke powoływała się na materiały profilu „Rosyjska V kolumna w Polsce”, prowadzonego przez pro-ukraińskiego agitatora Marcina Reya. Maria Pyż Pakosz zapowiedziała następnie wytoczenie Reyowi procesu o zniesławienie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polska dziennikarka ze Lwowa zapowiada proces przeciw internetowemu agitatorowi

Wcześniej materiały dotyczące Marii Pyż-Pakosz ze wspomnianego profilu kolportowali między innymi Radek Sikorski i Związek Ukraińców w Polsce.

PATRZ TEŻ: Radek Sikorski i Związek Ukraińców w Polsce atakują polską dziennikarkę ze Lwowa

Ta ostatnia organizacja nie rezygnuje z politycznej agitacji przeciwko Marii Pyż-Pakosz, która została niedawno pełnomocnikiem ruchu organizowanego wokół Pawła Kukiza na Kresy Wschodnie. Facebookowy profil powielił tym razem artykuł Gójskiej-Hejke dotyczący polskiej działaczki ze Lwowa.

Na czele Związku Ukraińców w Polsce stoi Piotr Tyma. W debacie telewizyjnej z księdzem Isakowiczem-Zaleskim zanegował on fakt, że na Wołyniu doszło w latach II wojny światowej do ludobójstwa:

Facebook.com/ Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zan
  zan :

  A za kogo wypowiadają się niezależni.pl-od-rozumu i polskojęzyczne banderowskie mendy negujące zbrodnię wołyńską? Za Sorosa? Akurat takie kreatury są ostatnimi mającymi prawo do wpychania swojego garbatego nosa w POLSKIE sprawy. Won z Polski jak się wam Polacy nie podobają. Tfu!

  • zefir
   zefir :

   Niejaka Katarzyna-Hejke zwyczajnie pitoli ukrobanderowską propagandę obawiającą się jak ognia polsko-rosyjskiego zbliżenia.Wszystko za judaszowskie srebrniki niezależnej p.l.Pani Maria Pyż ze Lwowa dowiodła,że zasługuje na nasz szacunek i uznanie za śmiałe,obiektywne i odważne reprezentowanie polskości,oraz jej historii we Lwowie i szerzej w zachodniej okupacyjnej tzw Ukrainie.Jeżeli głos Pani Marii jest zbieżny z głosem Rosji,to OK.Wolę to ,niż kłamliwy głos V banderkolumny w Polsce,głos Gójska-Hejki,Tyma,Reya,itp banderagitatorów.